Viharos időjárás. A Partiumban, Erdély északi és középső részében felhőszakadások, villámlások, helyenként jégesők várható
Fotó: Haáz Vince
Fokozott légköri instabilitás miatt adott ki elsőfokú, vagyis sárga figyelmeztetést az ország hét megyéjére kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
2025. június 03., 13:002025. június 03., 13:00
A meteorológusok szerint 23 óráig a Partiumban, Erdély északi és középső részében felhőszakadások, villámlások, helyenként jégesők várható; a szél is viharossá válik, 50–70 kilométer/órás sebességű széllökésekre lehet számítani.
A csapadék mennyisége elérheti a 15–25 litert, helyenként a 30-40 litert négyzetméterenként.
A Richter-skála szerint 3,3-es erősségű földrengés történt pénteken 6 óra 14 perckor Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Kánikulára figyelmeztető időjárás-előrejelzéseket bocsátott ki pénteken a következő napokra az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Elindult a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói búcsúba péntek hajnalban – tájékoztatta Petrus György, az utazást szervező Kárpáteurópa Utazási Iroda vezetője az MTI-t.
A parajdi sóbányában kialakult helyzet az ideiglenes kormány első számú prioritása, jelenleg a legsürgősebb a Korond-patak elterelése, a bányában esedékes beavatkozások csak ezután következhetnek – jelentette ki Cătălin Predoiu.
Átadták csütörtökön a Mathias Corvinus Collegium (MCC) felújított nagyváradi képzési központját.
Információink szerint a labda a magyar fél oldalán van: miután azonosították a kialakítandó emlékhely területét, a Román Hősök Kultuszát Ápoló Hivatal várja a magyar Hadtörténeti Intézet és Múzeum fél részéről a tervek benyújtását, de erre nem került sor.
Három nap alatt 21 házkutatást hajtottak végre Szatmár megyei adócsalók ellen, biztosítási intézkedésként 714 ezer lej értékű ingatlanvagyont foglaltak le a hatóságok.
Potápi Árpád Jánosnál a magyarsága nem járulékos elem volt, hanem a lényegadó karaktere, a nála tapasztalt nemzethűség a bukovinai székely gyökereiből is eredt – mondta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes csütörtökön Csíksomlyón.
A szenzorokkal ellátott villanyrendőröket jelölik a friss festések, hogy a sofőrök tudják, hová kell állniuk várakozás közben.
A Wizz Air által 2024. július elején indított Brassó és Budapest közötti közvetlen repülőjáratok igazi sikernek bizonyultak: egyre többen utaznak repülővel a Cenk alatti város és a magyar főváros között.
szóljon hozzá!