Fotó: Veres Nándor
Az ország 15 megyéjében növekszik a koronavírusos fertőzöttek száma, ezek fele Erdélyben van.
2020. augusztus 18., 18:582020. augusztus 18., 18:58
2020. augusztus 19., 00:582020. augusztus 19., 00:58
Az Országos Közegészségügyi Hatóság (INSP) augusztus 10-16-ára vonatkozó elemzése szerint
az erdélyi megyék mellett még Buzău, Călăraşi, Dolj, Giurgiu, Iaşi, Ilfov, Vaslui és Vâlcea megyében is felfelé kúszik a járványgörbe.
valamint Bákó, Argeș, Brăila, Dâmbovița, Mehedinți, Teleorman és Vrancea megyében is javult a járványhelyzet. A Szabad Európa Rádió román kiadása által ismertetett elemzés
A korábbi nehéz időszakban a legtöbb esetet, az összesetek 32 százalékát Bukarestben, Prahova, Argeş, Bihar és Temes megyében regisztrálták.
Fotó: Veres Nándor
Az elhalálozások száma is magas, az elhunytak 80 százaléka 60 év feletti személy volt, és 95 százalékuk legalább egy krónikus betegségben is szenvedett.
A statisztikákból az is kiderül, hogy egyre több egészségügyi dolgozó fertőződik meg, 17 megbetegedésből egy őket érinti.
Rámutatott: május 15. után, amikor feloldották a karantént, az óvintézkedések be nem tartása vezetett oda, hogy az országban hetekig ezernél több új esetet regisztráltak naponta.
A tárcavezető szerint, ha az emberek betartották volna az óvintézkedéseket, a járvány első hulláma nem csúcsosodott volna újra. A miniszter arra is felhívta a figyelmet, hogy Romániában a kezdeti egy helyett jelenleg 133 tesztközpont van, és 28 ezer tesztet tudnak elvégezni naponta.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
Hétfő délutántól autópályán lehet eljutni Curtea de Argeștől a Fekete-tenger partján fekvő Konstanciáig – írta vasárnap a Facebook-oldalán a közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Mentők szállították kórházba vasárnap reggel a târgșori női börtönből az erős hasi fájdalmakra panaszkodó Elena Udreát – értesült az Agerpres.
szóljon hozzá!