Fotó: salinapraid.ro
Szerdáig zárva marad a parajdi sóbánya, miután szombaton iszapszivárgás miatt ki kellett üríteni.
2022. július 25., 16:272022. július 25., 16:27
A sóbánya hivatalos honlapján arról tájékoztattak hétfőn, hogy a július 25–27. közötti időszakban technikai okok miatt zárva tart a kezelőközpont. A bányalátogatást szombaton 14 órakor állították le, mivel nagyobb mennyiségű iszap szivárgását észlelték a bányának azon a részén, ahol a buszok közlekednek.
Seprődi Zoltán, a sóbánya igazgatója úgy nyilatkozott az Agerpres hírügynökségnek, megtörténhet, hogy nagyobb munkálatokra lesz szükség a probléma kiküszöbölésére, de reményei szerint ez nem befolyásolja a kezelőközpont működését.
„George, Cristian, Bedo és Mihai. Négy csendőr, akik egy igazi tragédia kialakulását akadályozták meg” – olvasható a bukaresti belügyminisztérium Facebook-bejegyzésében, amelyben a parajdi sóbányában szombaton történt incidensről számolnak be.
Iszapszivárgás miatt kiürítették szombaton a parajdi sóbányát.
„Ránk számíthatsz!” az idei tusványosi nyári szabadegyetem és diáktábor mottója – jelentette be Németh Zsolt, az Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke.
Két szászrégeni banda tagjai verekedtek össze szombaton a szászrégeni strandon. Az eseményről nem számolt be a Maros megyei rendőr-főkapitányság, ám miután egy helyi román lap részletesen írt a történtekről, kedden több személyt őrizetbe vettek.
Mintegy 400 rendőr és csendőr keresi a 37 éves Emil Gânj Maros megyei férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy rágyújtotta a házat barátnőjére, aki a tűzvészben életét vesztette. A férfi felkutatása egész éjjel folytatódott.
Az Erdélyi-szigethegységben lévő Vârtop üdülőfaluban táborozó diákok egy csoportját szállították kórházba kedd éjjel ételmérgezés gyanújával.
A Kolozsvártól bő húsz kilométerre fekvő Magyarfenesen áthaladó főúton sokan megállnak a László-Rigó porta előtt friss zöldségért. Videós riportunkban a gazdacsalád farmbéli teendőit jártuk körül.
Több mint 50 százalékkal megemelték az Aradi Nemzetközi Repülőtér igazgatótanácsi tagjainak a havi illetményét, de az intézmény többségi tulajdonosa, a megyei önkormányzat elnöke megvétózta a fizetésemelést.
A belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztályának (DSU) tájékoztatása szerint 18 óráig számos erdélyi megyében is károkat okozott a viharos időjárás.
Régóta nyomoz a rendőrség annak a 37 éves Maros megyei férfinak a bűnügyeiben, akit azzal gyanúsítanak, hogy rágyújtotta élettársára a lakást Mezőméhesen. A férfi ellen több bűncselekmény miatt folyik eljárás.
A Temes megyei rendőrség keresi azt a személyt, aki megrongálta a magyar nyelvű táblát a temesvári református templomon, ahol Tőkés László szolgált.
Körözést adott ki a rendőrség kedden egy 37 éves Maros megyei férfi ellen, aki a gyanú szerint reggel felgyújtott egy házat Mezőméhesen. A tűzben egy fiatal nő életét vesztette.
szóljon hozzá!