Fotó: Szatmár megyei katasztrófavédelem
A múlt héten leégett szatmárnémeti hulladéktároló központnak nem volt tűzvédelmi engedélye, és nem is kezdeményezte ennek megszerzését; a hatóságok 50 000 lejre bírságolták meg – adta hírül szerdán az Agerpres hírügynökség.
2024. július 17., 14:102024. július 17., 14:10
A Szamos katasztrófavédelmi felügyelőség tájékoztatása szerint a kereskedelmi egység 2020 óta működött egy egyszintes épületben, újrahasznosítható hulladékok raktározásának és szortírozásának céljával. Az ingatlant az 1970-es években építették.
amelyek miatt hat szankciót róttak ki: egy 2500 lejes bírságot és öt figyelmeztetést.
Az idén július 15-én végzett ellenőrzés nyomán kiderült, hogy a vállalat nem tett lépéseket a tűzvédelmi engedély megszerzésére, emiatt 50 000 lejes bírságban, azaz az ebben az esetben kiróható legmagasabb szankcióban részesült.
A katasztrófavédelem ugyanakkor közölte:
amely előírja a kereskedelmi egységek tevékenységének leállítását a tűzvédelmi szabályok ellen elkövetett súlyos vétségek esetében.
Égő cigaretta okozta a szatmárnémeti kartonhulladék-tároló központnál csütörtökön keletkezett tüzet – tájékoztatott szombaton a Szamos katasztrófavédelmi felügyelőség.
Mint ismeretes, a tűz július 11-én, csütörtökön ütött ki egy eldobott égő cigarettától a hulladéktároló-központban. A tűz eloltásán hatvannál több katonai tűzoltó dolgozott csütörtökön és pénteken.
A tűzoltók tájékoztatása szerint mintegy 9000 négyzetméterre terjedtek ki a lángok, műanyag- és kartonhulladékok égtek el. A tüzet 28 órás erőfeszítéseket követően sikerült eloltani.
Az ügyészek büntetőeljárást indítottak az ügyben.
Több mint 60 katonai tűzoltót mozgósítottak csütörtökön egy szatmárnémeti kartonhulladék-tároló központban keletkezett tűzesethez, de önkéntes tűzoltóbrigádok segítségére is szükség van.
Több mint száz rendőrt és csendőrt mozgósítottak a Marosvásárhelyen július 3–6. között zajló VIBE fesztiválra. Az egyenruhások kiemelt figyelmet fordítanak az alkohol vagy pszichoaktív szerek hatása alatti járművezetés kiszűrésére és büntetésére.
Az RMDSZ kezdeményezésére indult országos bölcsődeépítési program keretében megvalósult 26. kisdedóvót adták át szerda délután az Arad-hegyaljai Pankotán.
Ismét telefonos csalásokra figyelmeztet a rendőrség, felhívják a figyelmet, ha ismeretlen számról érkezik hívás, nagyon körültekintőnek lenni, és nem szabad megadnunk semmilyen személyes adatunkat.
A Maros Megyei Tanács, a Visit Maros és a Maros Megyei Hegyi- és Barlangi Mentőszolgálat közös projektjeként egy panorámatávcsövet szereltek fel a Görgényi-havasok Zászpás-csúcsára.
Radu Miruță gazdasági, digitalizációs, vállalkozási és idegenforgalmi miniszter bejelentette: javasolta a részvényesek közgyűlésének, hogy hívják vissza a Salrom Országos Sótársaság igazgatótanácsának tagjait a parajdi sóbányában bekövetkezett katasztrófát vizsgál&o
Erdőtűz ütött ki szerda este a Cibles-hegység Arcer-csúcsának oldalán, közel a csúcshoz.
A parajdi tragédia utáni második vagy harmadik napon 38 000 lejre emelték a Salrom Országos Sótársaság igazgatójának fizetését a részvényesek közgyűlésének határozatával – irányította rá a figyelmet Radu Miruță gazdasági miniszter szerdán.
Több százezer diák megélhetését és továbbtanulását veszélyezteti a kormány ösztöndíjrendszer-átalakító terve. A magyar diákszövetségek vezetői rámutattak, a tervezet ebben a formában visszalépést jelent a korszerű, európai szintű oktatás felé vezető úton.
Július 5-én, szombaton újra megszervezik az Ezer Székely Leány Napját a csíksomlyói hegynyeregben, a tiszteletbeli házigazda szerepét idén Csíkszentkirály község tölti be.
Védtelenek az idősek a csalókkal és az internet csapdáival szemben, ezért a fiatalabbaknak, az unokáknak kell odafigyelniük nagyszüleikre – hívta fel a figyelmet szerdai Facebook-posztjában a belügyminisztérium.
szóljon hozzá!