A tűzoltók hétfőn több órán át küzdöttek a sűrű füsttel járó lángokkal
Fotó: Facebook/Isu Smurd Salaj
15 000 lejjel bírságolta meg a Környezetvédelmi Őrség azt a zilahi vállalatot, amely légszennyezést okozott a hulladéklerakatában hétfőn kitört tűz nyomán – közölte az Agerpres hírügynökség.
2021. augusztus 04., 07:332021. augusztus 04., 07:33
2021. augusztus 04., 07:362021. augusztus 04., 07:36
Amint arról beszámoltunk, a különböző hulladék tárolására használt raktárban, valamint egy melléképületben hétfőn mintegy 250 négyzetméteren csaptak fel a lángok, az égő hulladékok sűrű füstje elborította a várost. A zilahiakat Ro-Alert üzenetben figyelmeztették, hogy óvakodjanak a mérgező füst belélegzésétől.
Az oltás több órán keresztül zajlott, személyi sérülés nem történt.
A katasztrófavédelmi felügyelőség szerint a tüzet valószínűleg rövidzárlat okozta.
Heves tűz ütött ki hétfő reggel egy zilahi szeméttelepen.
Ezen a héten a megszokottnál sokkal hidegebb lesz országszerte, jövő héten azonban ismét felmelegedik az idő, a nappali hőmérsékleti csúcsértékek 20–23 Celsius-fokig emelkednek majd – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Mintegy 20 centiméteres hóréteg fedi az éppen a virágzás elején álló nárciszokat a Radnai-havasok 1600 méteres magasságában található nárciszmezőn, miután a hétvégén lehavazott a régióban.
Kolozsváron tilos lesz a dohányzás a parkokban, megállókban és sportlétesítményekben – a helyi tanács megszavazta az új rendeletet.
Aláírták hétfőn Bukarestben a kolozsvári körgyűrű második szakaszának megépítésére vonatkozó szerződést.
Fagyponthoz közelített a hőmérséklet hétfőn hajnalban egész Hargita megyében, három meteorológiai állomáson megdőlt a napi hidegrekord.
Kimenekítették a hegyimentők és a határrendészek a Máramarosi-havasok egyik szakadékában rekedt három ukrán állampolgárt – számolt be vasárnap este a Máramaros megyei Salvamont vezetője.
Keresnek a tűzoltók egy férfit, aki Maroshévízen a Marosba esett – számolt be vasárnap este a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Nicușor Dan független jelölt támogatására buzdít újfent az Erdélyi Magyar Szövetség, amely az államfőválasztás első fordulója előtt is kiállt Bukarest főpolgármestere mellett.
Életfogytiglani szabadságvesztéssel sújtotta a Bihar megyei törvényszék azt a háromtagú nagyváradi bűnbandát, amelynek tagjai tavaly brutálisan meggyilkolták az általuk prostitúcióra kényszerített fiatal magyar nőt, húgát pedig súlyosan sanyargatták.
Magyarországról semmilyen módon nem kívánjuk befolyásolni a romániai elnökválasztást – posztolta szombaton Orbán Viktor miniszterelnök azután, hogy telefonon egyeztetett Kelemen Hunor RMDSZ-elnökkel.
szóljon hozzá!