Ügyvédből gyanúsított. A jogász végzettségű Dorin Cioabă romakirályt adócsalással gyanúsítja a rendőrség
Huszonnégy órára őrizetbe vette a rendőrség az önmagát a romák nemzetközi királyának tituláló Dorin Cioabát a több megyére kiterjedt adócsalási ügyben. A hatóságok lefoglaltak mintegy 250 ezer euró értékű készpénzt és luxusautót is.
2017. szeptember 13., 23:092017. szeptember 13., 23:09
2017. szeptember 14., 08:562017. szeptember 14., 08:56
Bukaresti sajtóbeszámolók szerint a nagyszebeni cigányvajda őrizetbe vételére Drobeta Turnu Severinben került sor szerda este, miután a rendőrség kihallgatta Dorin Cioabát, valamint a feleségét, Sighișoarát is.
A rendőrség egyelőre annyit közölt, hogy három Mehedinţi megyei férfit vettek őrizetbe az adócsalási és pénzmosási ügyben. Mindazonáltal Sighişoara Cioabă a kihallgatása után szabadon távozhatott. A hatóságok lefoglaltak két luxusgépkocsit, 792 500 lej, 47 935 euró és 800 dollár készpénzt, valamint 97 ezer lejt egy bankszámlán.
Szerda reggel összesen 28 helyszínen – nyolc megyében és Bukarestben – folytatott házkutatást a Mehedinţi megyei rendőrség egy kiterjedt adócsalóbanda ügyében.A rendőrség tájékoztatása szerint az adócsalással és pénzmosással gyanúsított személyek illegális ügyleteik révén
Dorin Cioabă a nagyszebeni otthonában lezajlott házkutatást követően újságíróknak úgy nyilatkozott, hogy a feleségével egyaránt ártatlanok. A nemzetközi romák királya titulust az apjától, Florin Cioabától megöröklő, egyébként jogász végzettségű cigányvajda elmondta, felesége cége ólmot vásárolt attól a Mehedinţi megyei Strehaián működő kereskedelmi társaságtól, amely ellen nyomozás indult.
A Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából idén is megrendezi a Duna Napokat az Europa Nostra-díjas magyarlakta faluban a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt.
Emléktáblaavatással és az életművéről szóló kiállítással emlékeztek Apáczai Csere Jánosra csütörtökön Kolozsváron, az erdélyi magyar pedagógus, filozófus és teológus születésének 400. évfordulója alkalmából.
A vadászat biztonságosabbá és átláthatóbbá tételét célzó törvénymódosítást kezdeményezett Dragoș Ciobotaru, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) Vrancea megyei képviselője.
Több mint 2,6 milliárd euróból épült-szépült tovább Arad, Temes, Hunyad és Krassó-Szörény megye a Nyugati Regionális Fejlesztési Ügynökségen keresztül érkező uniós pénzeknek köszönhetően.
Állatkínzás miatt indult eljárás egy vaskohsziklási férfi ellen, aki a szomszéd kutyáját megverte. Az elkövetőt szerdán őrizetbe vették.
Hivatalos a Bihar megyei Nagyszalonta címere és a Maros megyei Sóvárad zászlaja – jelentette be Cseke Attila RMDSZ-es fejlesztési miniszter a kormány csütörtöki ülése után.
A parajdi vészhelyzeti bizottság (CLSU) 15 nappal meghosszabbította a helyi szintű veszélyhelyzetet a parajdi sóbányában történt vízszivárgások miatt, miután a Korond-patak hozama ismét megemelkedett a kiadós esőzések miatt.
Több száz, eredetileg a független jelöltként induló bukaresti főpolgármesterre, Nicușor Danra leadott szavazatot írtak a szélsőjobboldal jelöltje, George Simion javára az egyik gyulafehérvári szavazókörben.
Egyre többen űznek felelőtlen sportot abból, hogy jogosítvány nélkül vezetnek a közutakon járművet. Aki ezt megtoldja ittas vezetéssel, az könnyen rendőrségi fogdába kerülhet legalább 24 órára.
Három erdélyi megyében tevékenykedő kábítószer-forgalmazó bandára csaptak le kedden a Fehér Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai. A törvényszék elrendelte a banda tagjainak a 30 napos előzetes letartóztatását.
szóljon hozzá!