Péter Ferenc, az RMDSZ Maros megyei elnöke kezdeményezte a marosvásárhelyi választmányának átvilágítását
Fotó: Haáz Vince
Indokolatlannak, értelmetlennek és sértőnek tartja a Péter Ferenc és Kovács Levente megyei vezetők által elrendelt átvilágítást az RMDSZ marosvásárhelyi választmánya. A felfüggesztett testület szerint együttműködésre volna szükség, nem bűnbakok keresésére.
2019. július 25., 10:552019. július 25., 10:55
2019. július 25., 11:002019. július 25., 11:00
Tiltakozik az RMDSZ marosvásárhelyi választmánya a városi szervezet irányítását átvevő megyei vezetők intézkedése ellen, miszerint bizottságot hoztak létre a testület átvilágítására. A nyilvános állásfoglalás aláírói haszontalan látszattevékenységnek tartják a Péter Ferenc megyei RMDSZ-elnök által kezdeményezett „átvilágítóbizottságosdit”.
„Szervezeteket átvilágítani szabálytalanságok elkövetése esetében szoktak jobb helyeken, vagy akkor, amikor nem ismerik a szervezet munkáját. Utóbbiról lévén szó, mindössze őszintén kellene kommunikálni.
– írja a huszonkét tiltakozó. Levelükben a választmány tagjai arra is kitérnek, hogy a Területi Képviselők Tanácsa (TKT) által hozott felfüggesztési döntés ellen valaki óvást tett le az országos szabályzatfelügyelő bizottságnál. Ezért úgy vélik, elhamarkodott lépés lenne még az óvás tárgyalása előtt újabb megtorló intézkedéseket hozni.
A választmányi tagok többsége által aláírt levél újabb bizonyítéka annak, hogy a volt városi elnök, Vass Levente lemondása nem hozta el a megyei szervezet által remélt békét. Négy héttel ezelőtt maga Vass is abban bízott, hogy amennyiben eleget tesz felettesei követelésének, és félreáll a marosvásárhelyi RMDSZ éléről, folytatódhat a szervezetépítési munka.
– háborgott Magyari Károly. A levelet aláíró választmányi tag lapunknak elmondta, hogy másik minőségében, körzeti elnökként sem fog beleegyezni tevékenysége átvilágításába. Kérdésünkre, hogy ezek szerint az átvilágítók által igényelt dokumentumok bemutatását is megtagadják-e, Kali István, a felfüggesztett ügyvezető elnök elmondta: amíg az országos szabályzatfelügyelők nem hoznak döntést, a megyei vezetés nem beszélhet átvilágításról. „Előbb tisztázzák, hogy az összes testület felfüggesztése szabályos volt, vagy sem. Utána tárgyalunk” – szögezte le Kali. A Vass Levente jobbkezének számító ügyvezető elnök szerint
Ezért azt javasolja a megyei vezetésnek, hogy konstruktív egyeztetések keretében mielőbb tegyenek pontot a kiprovokált helyzet végére.
A felfüggesztett testületek tagjai – ügyvezető elnök, alelnökök, választmáyi tagok, körzeti vezetők – úgy élik meg a Péter Ferenc és Kovács Levente által hozott intézkedést, mint a velük szembeni bizalomhiányt, illetve eddigi tevékenységük semmibevételét. Ugyanakkor
Kali István ezzel magyarázta a nyilatkozat zárómondatát, miszerint követelik, hogy „azok a személyek, akik nem tagjai a marosvásárhelyi szervezetnek, annak hétköznapi teendőiben nem hajlandóak részt venni, ne tölthessenek be semmilyen kinevezett tisztséget a továbbiakban sem”. Kérdésünkre, hogy ezzel kire vagy kikre céloztak, a volt ügyvezető elnök nem akart neveket sorolni. Mint mondta, általános jelenségről van szó. „Az utóbbi hetekben a megyei vezetés félreállította azokat, akik eddig dolgoztak, most meg olyan személyeket igyekszik helyzetbe hozni, akik a felajánlott tisztséget is visszautasították, nem RMDSZ-tagok, vagy legalábbis nem a marosvásárhelyi szervezet tagjai” – fejtette ki Kali István. Azt is meg szerettük volna tudni, az aláírók között miért nem található egyetlen önkormányzati képviselő sem. Az ügyvezető elnök elmondta, meg szerették volna kímélni a tíz RMDSZ-tanácsost egy fölösleges vitától. „Nem akartuk őket a belső konfliktussal terhelni, és kellemetlen helyzetbe hozni, kitéve a megyei vezetés esetleges bosszújának” – magyarázta Kali. A kezdeményezők kihagyták azokat a választmányi tagokat is, akik a Péter Ferenc által felállított átvilágítótestületben kaptak helyet. Lapunk kíváncsi lett volna a városi vezetést átvevő megyei ügyvezető elnök véleményére is, Kovács Levente azonban kijelentette, hogy nem áll szándékában nyilatkozatháborúba bocsátkozni, ezért inkább nem kommentálja az állásfoglalás tartalmát.
Restaurálják Brassó egyik fontos műemlékét, a Posztókészítők bástyáját – közölte a város önkormányzata.
Nyolcszáz dolgozónak és kétszáz munkagépnek köszönhetően továbbra is megfeszített tempóban, jól haladnak az A1-es autópálya hiányzó dél-erdélyi, „medvealagutakról” elhíresült szakaszának építésével.
Maros megyei rendőrségi források szerint 5000 eurós jutalmat ajánlanak a nyomravezetőnek, aki hozzásegíti a rendőröket a mezőméhesi gyilkossággal vádolt Emil Gânj elfogásához.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Az országban egyedüliként a Marosvásárhelyi Állatkertben található meg a Kárpátokban egykor őshonos fajta, jelenleg hat példány a borjakkal együtt.
A bukaresti kormány 17,8 millió lejt utal ki a tartalékalapból vízsótalanító berendezések vásárlására a parajdi bányakatasztrófa által sújtott Maros megyei településeknek az RMDSZ javaslatára – tájékoztatott hétfőn a szövetség sajtóirodája.
Négy nap keresés után hoztak le a Máramarosi-havasokról a hegyimentők egy 27 éves ukrán állampolgárt – számolt be vasárnap este a Máramaros megyei Salvamont vezetője.
Akármerre néztünk, színpompás népviseleteket láttunk vasárnap délután a bánffyhunyadi református templom árnyékában. A Kalotaszegi Magyar Napok hagyományos népviseleti mustrájára összegyűltek innen a Barcsay-kertbe vonultak.
Hatvanötezer lej értékű valutát és egyéb értékeket tartalmazó táskát talált a dél-erdélyi autópálya egyik parkolójában, amit a szászsebesi rendőrségnek adott át egy férfi.
Véget ért vasárnap a 10. Double Rise fesztivál a festői szépségű, Fehér megyei Torockón.
szóljon hozzá!