Ha minden jól halad, 2025 nyarán elkészülhet a nagyszalontai Toldi élményfürdő
Fotó: Facebook/Constructii Erbasu
„Képben van” a nagyszalontai Toldi élményfürdő építője, amely eddig tartja a határidőket, így a csaknem 30 millió eurós beruházás jövő nyárra megvalósulhat. A rekreációs sportközpontként is emlegetett Toldi élményfürdő nyáron akár összesen 1500 vendég befogadására is alkalmas lesz.
2024. december 15., 16:312024. december 15., 16:31
„Miközben a természet a téli kabátját készíti elő, mi tovább építkezünk, és egy látványos új projektet hozunk közelebb a befejezéshez” – írta Facebook-oldalán az Erbașu építővállalat, a nagyszalontai Toldi élményfürdőre utalva. A Bihar megyei hajdúváros várva várt akvaparkjának – tervezéssel együtt – 2022 májusában fogtak neki 27 hónapos megvalósítási időszakkal, amely 2025 nyarán jár le, a munkálatokkal pedig eddig a tervek szerint haladnak.
A kivitelező beszámolója szerint befejeződött a terasz hő- és vízszigetelése, a fém tetőszerkezeten az ívelt lemezek, a faszerkezeten pedig a háromrétegű fólia felszerelése. Jelenleg az elektromos rendszerek, illetve a fürdőszobai berendezési tárgyak és szerelvények telepítésével, valamint a teljes projekt külső hálózatainak kialakításával foglalkoznak.
Toldi élményfürdő: összekapcsolnák a wellnesst az irodalmi turizmussal
Fotó: Facebook/Constructii Erbasu
Emlékeztetnek: a projekt hivatalos elnevezésében rekreációs sportközpontként emlegetett komplexum elkészülte után 8282 négyzetméteres lesz, és
Télen 300-an kapcsolódhatnak ki a beltéri egységekben az összesen 9 fedett és szabadtéri medencével, csúszdákkal, masszázsszobával, sókamrával, étteremmel ellátott akvaparkban. A felszíni parkoló tetőzetén napelemparkot helyeznek el, amely hozzájárul majd a létesítmény energiaellátásához.
Amint arról beszámoltunk, az élményfürdőt nem véletlenül keresztelték el a város legnagyobb szülöttjének, Arany Jánosnak a trilógiája nyomán Toldiról, az önkormányzat ugyanis összekapcsolná a wellnesst az irodalmi turizmussal. „A Toldi akvapark meg fogja jeleníteni Arany művének mondavilágát, az óriáscsúszda a Csonkatornyot mintázza majd, a bejáratnál a cseh vitéz és Toldi Miklós fogadja a vendégeket. Nem titkoljuk, azt szeretnénk, ha ezeken az elemeken román és szlovák emberek is elgondolkodnának.
– fejtette ki korábban a Krónikának Török László polgármester.
Toldi élményfürdő: Arany János közvetett módon hozzájárulhat a hajdúváros gazdasági fejlődéséhez
Fotó: Facebook/Constructii Erbasu
Emellett a 16 ezres lélekszámú (ebből a 2021-es népszámláláson 8300-an vallották magukat magyarnak) Nagyszalontán számos más jelentős beruházás is zajlik, így a hajdúváros fontos gazdasági, turisztikai és közlekedési csomóponttá válhat a következő években, ami hatalmas minőségi ugrást eredményezhet a lakók számára.
A férfit maffiamódszerekkel végezték ki 2021 májusában: bombát szereltek az autójába, és a robbantásban életét vesztette, gépkocsija megsemmisült.
Kitettek magukért Erdély rajongói Románia legrangosabb turisztikai megmérettetésén: bár az Év úti célja verseny idei fődíját a Duna-delta vitte el, egy kivétellel minden kategóriában erdélyi célpont, köztük több magyar kötődésű település lett az első.
A brassói magán- és jogi személyek a jövő évtől új adót fizethetnek: a polgári védelmi adót – adta hírül a Bună Ziua Brasov helyi portál. A cikk szerint az így befolyó összegeket a polgári védelmi célú óvóhelyek fenntartására fordítanák.
A medvék elriasztják a hegyvidéki üdülőhelyekről a turistákat, akik már táborokba sem merik elengedni a gyerekeiket – jelentette ki szerdán az Agerpresnek a Brassópojánai Turisztikai Munkáltatók Szövetségének elnöke.
Az eddigiekhez képest több adatot, dokumentumot kell megadniuk a magyar állam által a határon túli óvodásoknak, iskolásoknak, egyetemi hallgatóknak biztosított oktatási, nevelési, hallgatói, tankönyv- és taneszköz-támogatásra pályázó erdélyieknek.
Egyelőre marad a télies időjárás: a meteorológusok legfrissebb előrejelzései szerint a hét végéig országszerte rendkívül alacsony hőmérsékleti értékek várhatók, egyes térségekben pedig hótakaró is kialakulhat.
Gyümölcslevet és hidegen préselt olajat gyárt szamosújvári kisüzemében a közel negyven hektáron gazdálkodó Miklósi András. A 15 éve utazási irodát működtető közgazdász egyik napról a másikra váltott, és belevágott agyümölcsfeldolgozásba.
A Bihar megyei magyar politikai szervezetek még nem döntötték el, hogy állítanak-e megyeitanácselnök-jelöltet az időközi választáson, míg Szilágy megyében az RMDSZ a PSD polgármesterjelöltjét támogatja Zilahon.
Rekordbevétellel erősítette meg vezető helyét a BT Aréna a romániai sportcsarnokok nyereségességét tekintve. A 10 ezer férőhelyes kolozsvári létesítmény Kelet-Közép-Európa egyik neves sportcsarnokává „nőtte ki magát”.
Története legnagyobb beruházására készül a Szatmárnémetitől csupán alig több mint 10 kilométerre fekvő Szatmárudvari: az idők folyamán tűzvész és árvíz által egyaránt sújtott település most élményfürdő építésével szeretné megalapozni jövőjét.
szóljon hozzá!