Fotó: Barabás Ákos
Antal Árpád szerint nincs értelme az ügyintézések digitalizálásának, amíg minden hivatalos szerv nem működik összehangoltan. Sepsiszentgyörgy polgármestere az egységes informatikai rendszert szorgalmazza.
2018. július 27., 17:222018. július 27., 17:22
2018. július 28., 14:062018. július 28., 14:06
– állapította meg csütörtöki sajtótájékoztatóján Antal Árpád.
Sepsiszentgyörgy polgármestere rámutatott, hiába van elméleti lehetőség és törvényes keret arra, hogy az önkormányzatok elektronikusan állítsanak ki például urbanisztikai bizonylatot, ha a gyakorlatban azt az állampolgár nem tudja használni. Az elektronikus bizonylattal nem segítenek az ügyintézésben, csak bonyolítják a folyamatot, a dokumentumot ugyanis el kell vinni a környezetvédelmi, egészségügyi hivatalokhoz, különböző állami dekoncentrált intézményekhez, ahol viszont aláírás és bélyegző híjján nem tudják azt elfogadni – részletezte az elöljáró.
Bár létezik egy kormányprogram a digitalizálásra, és kineveztek az ügyintézés egyszerűsítéséért felelő miniszterelnöki biztost is,
A sepsiszentgyörgyi polgármester elmondta, a digitális ügyintézés csak akkor működhet követhetően és átláthatóan, ha azt felülről indítják és összehangolják. Rámutatott, ha az országnak mind a 3200 önkormányzata kiírja a közbeszerzést az informatikai rendszere kiépítésére, kevés lesz a valószínűsége annak, hogy azok összekapcsolhatók lesznek. Antal Árpád szerint
az egyetlen járható út, ha a kormány megpályázza, kialakítja a rendszert és ingyen átadja az önkormányzatoknak.
Követendő példaként Észtországot említette, Európa legdigitalizáltabb államát, amely a GDP 2 százalékát takarítja meg a digitalizált ügyintézéssel.
„Ha egy gyerek Észtországban megszületik, kap egy számot, a szülő azzal hazamegy, nevet ad a gyermekének és kinyomtatja magának a születési bizonyítványt anélkül, hogy hivatalokba kéne járnia. Ott egyetlen kártyán található a személyi igazolvány, a gépkocsivezetői jogosítvány, az útlevél, az orvosi leletek, míg nálunk mindenre külön dokumentumunk van. Mindehhez az is kell, hogy az állam megbízzon a saját polgáraiban”– fogalmazott az elöljáró.
Az elmúlt héten 247-en fordultak légúti megbetegedésekkel az Arad Megyei Sürgősségi Kórházhoz, kétharmaduk kiskorú volt. Az orvosok szerint az influenzajárvány miatt gyakoribbak és súlyosabbak a légúti megbetegedések.
Széles körben vitát váltott ki a bukaresti oktatási minisztérium által március 6-áig közvitára bocsájtott új középiskolai kerettanterv.
Úthasználati díjat vezet be a Brassói önkormányzat április 15-től. A 3,5 tonnánál nagyobb autók sofőrjei/üzemeltetői különböző tarifákat kell majd fizessenek a 16 olyan szakasz úthasználatáért, amelyeken jelenleg súlykorlátozás van érvényben.
A rendőrség továbbra is keresi azt a két kamasz lányt, akik a szilágycsehi családi típusú szociális központból megszöktek. A szilágycsehi gyermekvédelem egyik munkatársa a Krónikának elmondta, hogy az utóbbi években több megrögzött távozójuk is volt.
Kitoloncoltak hat vietnámi és egy bangladesi állampolgárt Romániából, emellett öt évre kiutasították őket az Európai Unió. A férfiak munkavállalási vízummal, legálisan érkeztek Romániába, de Nyugat-Európába akartak „dobbantani”, csakhogy elfogták őket.
A mindössze 9 éves kézdivásárhelyi műkorcsolyázó, Nagy-Rozsnyai Lotti Belgrádban is bizonyította tehetségét.
Tizenhárommillió eurós uniós forrásból újították fel a kolozsvári vasutas parkot, az Északnyugati Regionális Fejlesztési Ügynökség ma zárta le a pályázatot.
Szilágycsehben vasárnap eltűnt két kislányt keres a rendőrség, a fiatalok egy szociális intézmény lakói.
Márciusban lesz négy esztendeje, hogy kinevezték Arad megye prefektusává Tóth Csabát. Eddigi tevékenységéről, a közintézményekben általa elképzelt szemléletváltás meghonosításáról és a négy választás által dominált tavalyi évről beszélt a Krónikának.
Árokba borult a lopott kocsival az a szilágysági fiatalember, aki egy zilahi ház udvaráról kötötte el a járművet. A bíróság elrendelte 30 napos előzetes letartóztatását, a lopott kocsi megkerült.
szóljon hozzá!