Fotó: eia-global.org
A Holzindustrie Schweighofer kizárólag törvényesen kitermelt fát dolgoz fel, a fát a szükséges kísérő dokumentumokkal veszi át a beszállítóitól, tiszteletben tartja a nemzetközi előírásokat és a romániai faipari jogszabályokat – állítja az osztrák fafeldolgozó nagyvállalat szerkesztőségünkhöz eljuttatott válaszlevelében.
2016. szeptember 23., 10:422016. szeptember 23., 10:42
2016. szeptember 23., 13:152016. szeptember 23., 13:15
A Kovászna megyei Rétyen is üzemet működtető Schweighofer illetékeseit a Rise Project által közzétett Clear Cut Crimes című dokumentumfilm kapcsán kerestük meg kérdéseinkkel. Amint arról beszámoltunk, a tényfeltáró blog a romániai és az ukrajnai törvénytelen erdőirtásról készített dokumentumfilmet, amely szerint az illegálisan kitermelt fa legnagyobb felvásárlója a Romániában több gyárat működtető Holzindustrie Schweighofer.
A vállalat szerint a Rise Project ismét alaptalanul vádaskodik, megpróbálja manipulálni a közvéleményt. „A film félretájékoztat, részinformációkat mutat be, amelyeket kiemel a kontextusból. A negatív hozadéka nemcsak minket érint, hanem az egész fafeldolgozó ipart, amely jelenleg Romániában több mint 150 ezer embert foglalkoztat” – olvasható a válaszlevélben.
Arra is kitérnek, hogy a film 40. percében elhangzik: „Nem tudjuk, hogy ez a fa a Schweighoferhez kerül-e”. „Ez lenne az egyéves dokumentálódás után a tényfeltáró újságírás eredménye?” – teszik fel a kérdést a vállalat sajtószakemberei.
A válaszlevélben tájékoztatnak ugyanakkor, hogy a Schweighofer cégcsoport osztrák családi vállalkozás, 400 éves hagyománnyal rendelkezik a fafeldolgozásban, Romániában öt gyárat működtet, ahol közel 3000 személyt foglalkoztat, és közvetve több mint 10 ezer ember megélhetését biztosítja. Tavalytól Németországban is működik deszkagyára, viszkózt és bioenergiát is termel, erdészettel és ingatlanokkal is foglalkozik a cégcsoport.
Kérdésünkre, hogy a Holzindustrie Schweighofer elindította-e a folyamatot az elveszített fenntartható és felelős erdőgazdálkodást igazoló tanúsítvány (FSC® CoC) megszerzésére, nem kaptunk választ.
A Kolozsvártól bő húsz kilométerre fekvő Magyarfenesen áthaladó főúton sokan megállnak a László-Rigó porta előtt friss zöldségért. Videós riportunkban a gazdacsalád farmbéli teendőit jártuk körül.
Több mint 50 százalékkal megemelték az Aradi Nemzetközi Repülőtér igazgatótanácsi tagjainak a havi illetményét, de az intézmény többségi tulajdonosa, a megyei önkormányzat elnöke megvétózta a fizetésemelést.
A belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztályának (DSU) tájékoztatása szerint 18 óráig számos erdélyi megyében is károkat okozott a viharos időjárás.
Európai szintű támogatást kapott a romániai ösztöndíjak megnyirbálása ellen fellépő diákmozgalom. Az EU-s diákszervezetek támogatásának jelentőségéről, a nyugat-európai ösztöndíjrendszerek jó gyakorlatairól Kassay Ákos, a MAKOSZ külügyi referense beszélt.
Régóta nyomoz a rendőrség annak a 37 éves Maros megyei férfinak a bűnügyeiben, akit azzal gyanúsítanak, hogy rágyújtotta élettársára a lakást Mezőméhesen. A férfi ellen több bűncselekmény miatt folyik eljárás.
A Temes megyei rendőrség keresi azt a személyt, aki megrongálta a magyar nyelvű táblát a temesvári református templomon, ahol Tőkés László szolgált.
Körözést adott ki a rendőrség kedden egy 37 éves Maros megyei férfi ellen, aki a gyanú szerint reggel felgyújtott egy házat Mezőméhesen. A tűzben egy fiatal nő életét vesztette.
A duális képzést népszerűsíti a kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) új képzési formaként: a hallgatók a felsőfokú tanulmányaik végzésével egy időben egy munkáltatónál is gyakorlatozhatnak, kipróbálhatják az egyetemen tanultakat.
A tordai sóbányában is sürgős biztonsági és megerősítő munkálatokra van szükség, hogy ne következzen be a parajdihoz hasonló tragédia. Slănic Prahova hatalmas sóbányája is veszélyben van.
A helyi vészhelyzeti bizottság újabb 30 nappal, augusztus 8-ig meghosszabbította a veszélyhelyzetet Parajdon – számolt be kedden a Hargita megyei prefektusi hivatal.
szóljon hozzá!