Egyelőre csak a kültéri medencékben lubickolhatnak az akvapark látogatói
Fotó: Aquapark Nymphaea
Több hónapos kényszerszünet után ismét megnyitotta kapuit a látogatók előtt a nagyváradi akvapark. A népszerű létesítményben számos óvintézkedést kell betartaniuk a strandolóknak.
2020. július 05., 17:392020. július 05., 17:39
2020. július 05., 17:442020. július 05., 17:44
Több mint három hónapos kényszerszünet utána hétvégén nyitott ki újra a Partium egyik legnépszerűbb fürdőhelye, a nagyváradi akvapark. A komplexum azonban csak félkapacitással fog üzemelni, ugyanis a járványügyi intézkedések miatt egyelőre csak a kültéri medencéket, csúszdákat vehetik igénybe a látogatók.
Loredana Buz, az akvaparkot is üzemeltető nagyváradi közterület-fenntartó vállalat szóvivője a sajtónak úgy nyilatkozott, hogy
Elmondta, a kényszerpihenő alatt a komplexum alkalmazottjai kitakarították és fertőtlenítették a létesítményt, illetve kisebb javítási munkálatokat is végeztek, főleg az egész évben igénybe vett beltéri medencéknél. Ezeket azonban egyelőre nem használhatják a strandolni vágyók, az akvapark beltéri része a további lazításokig zárva marad, így a szaunák és a törökfürdő sem vehető igénybe, és egyelőre az úszótanfolyamot sem működtetik.
A kikapcsolódni vágyók járványügyi szűrésen is átesnek, belépéskor megmérik a testhőmérsékletüket, és kioktatják őket arra vonatkozóan, hogy milyen szabályokat kell betartaniuk az akvapark terültén. Többek között kötelező a távolságtartás, a nyugágyak is egymástól két méterre lesznek elhelyezve, és a medencék között is csak a kijelölt útvonalakon lehet közlekedni, hogy elkerülhető legyen a torlódás.
Fotó: Facebook/Aquapark Nymphaea Oradea
Mivel a járványügyi szabályok miatt kevesebb látogatót fogadhat a létesítmény, azt tanácsolják a fürdőzni vágyóknak, hogy online vásároljanak jegyet.
Az árak egyébként nem változtak, a felnőtteknek 60, a 14 éven felüli fiataloknak és a nyugdíjasoknak 50 lej egy napijegy, míg a gyerekek 30 lejért lubickolhatnak naponta 10 és 22 óra között. A 3 évnél fiatalabbak számára ingyenes a belépés.
Mint ismeretes, a nagyváradi akvapark a térség legnépszerűbb fürdőkomplexuma, mely egész évben vonzza a látogatókat. Egyben a nagyváradi önkormányzat legjövedelmezőbb beruházása is, a szabadidős létesítmény tavaly például 2,1 millió euró, azaz 10 millió lejnyi profitot termelt. Csak a téli ünnepek alatt, 2019. december 25. és 2020. január 5. között több mint 17 ezer vendég fordult meg itt, a jegyek zöme elővételben elkelt, alig kellett megnyitni a pénztárakat.
A kültéri és beltéri medencékkel, csúszdákkal, szaunákkal és termálvizes törökfürdővel egyaránt rendelkező fürdőkomplexum 2016-ban mintegy 20 millió eurós, azaz 88,3 millió lejes beruházással valósult meg, ebből 38,9 millió lejt a nagyváradi önkormányzat biztosított, a fennmaradó részt pedig az Európai Unió folyósította vissza nem térítendő támogatásként.
A nyári hegyi túrák gyönyörűek, de a havasokon gyorsan változó időjárás komoly veszélyeket is rejthet, villámlással kísért heves viharok törhetnek ki egyik percről a másikra.
Orvvadászat és vadállatok illegális tartásáért hatósági felügyelet alá került egy Arad megyei fiatalember, aki az év elején két medvebocsot ejtett foglyul.
Lezuhant egy kis méretű repülőgép kedden a Hunyad megyei Szászváros közelében.
Elrendelte kedden a Maros megyei törvényszék a mezőméhesi gyilkossággal gyanúsított Emil Gânj előzetes letartóztatását.
A május végén részben beszakadt híd miatt jelenleg akadozik a közlekedés, sok tehergépkocsi kénytelen behajtani a városba.
Hétfőn 24 órára őrizetbe vettek egy, a Beszterce-Naszód megyei Kolozsnagyidán élő, 24 éves nőt számítógépes bűncselekmény és fenyegetés miatt, az ügy a volt élettársát megölő és a házát rágyújtó Maros megyei férfi ügyéhez kapcsolódik.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
Ünnepélyesen megnyitották a 33. Bolyai Nyári Akadémiát (BNYA) Szovátán, a Teleki Oktatási Központban hétfőn – közölte a szervező Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége (RMPSZ).
Restaurálják Brassó egyik fontos műemlékét, a Posztókészítők bástyáját – közölte a város önkormányzata.
Nyolcszáz dolgozónak és kétszáz munkagépnek köszönhetően továbbra is megfeszített tempóban, jól haladnak az A1-es autópálya hiányzó dél-erdélyi, „medvealagutakról” elhíresült szakaszának építésével.
szóljon hozzá!