2011. november 18., 07:592011. november 18., 07:59
A Szociáldemokrata Párt (PSD) helyi vezetői a tavaly elhunyt Adrian Păunescuról, Ceauşescu udvari költőjéről neveztetnék el a tanintézetet. A politikai alkuk nyomán egyre inkább úgy tűnik, hogy a város illetve a tanfelügyelőség demokrata-liberális (PDL) vezetősége hajlandó elfogadni a magyar közösség kérését és a Bernády nevet.
Néhány nappal korábban Dumitru Matei főtanfelügyelő, aki egyben a PDL önkormányzati képviselője is, megígérte az aláírásokat átadó szülőknek, hogy amint megjelenik az új oktatási törvény névadásra vonatkozó módszertana, a legközelebbi tanácsülésen ő maga fogja javasolni, hogy a Dózsa György utcai tanintézet vegye fel a múlt század eleji elöljáró nevét.
Korábban Dorin Florea polgármester is kijelentette: örülne, ha a városban valamelyik általános iskola egy magyar személyiség nevét viselné.
Szigeti Enikő, a Civil Elkötelezettség Mozgalom (CEMO) vezetője, az aláírásgyűjtő akció szervezője a Krónikának úgy vélekedett, Codruţa Băciuţ eljárása nem csak sértőnek, de szabálytalannak is minősíthető. Tiltakozásként a magyar pedagógusok nem is látták el kézjegyükkel a röpke öt percet tartott gyűlés jegyzőkönyvét.
Codruţa Băciuţ annak a Nicolae Băciuţnak a felesége, aki 1990 után, éveken keresztül magyarellenes tudósításokkal jelentkezett a közszolgálati televízió híradójában, miközben a Vatra Românească nacionalista szervezet egyik alapembere volt.
A Krónika megpróbálta elérni a tanintézetnek a szintén Központi Iskola elnevezést támogató aligazgatóját, azonban Márton Imre nem válaszolt hívásunkra.
Restaurálják Brassó egyik fontos műemlékét, a Posztókészítők bástyáját – közölte a város önkormányzata.
Nyolcszáz dolgozónak és kétszáz munkagépnek köszönhetően továbbra is megfeszített tempóban, jól haladnak az A1-es autópálya hiányzó dél-erdélyi, „medvealagutakról” elhíresült szakaszának építésével.
Maros megyei rendőrségi források szerint 5000 eurós jutalmat ajánlanak a nyomravezetőnek, aki hozzásegíti a rendőröket a mezőméhesi gyilkossággal vádolt Emil Gânj elfogásához.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Az országban egyedüliként a Marosvásárhelyi Állatkertben található meg a Kárpátokban egykor őshonos fajta, jelenleg hat példány a borjakkal együtt.
A bukaresti kormány 17,8 millió lejt utal ki a tartalékalapból vízsótalanító berendezések vásárlására a parajdi bányakatasztrófa által sújtott Maros megyei településeknek az RMDSZ javaslatára – tájékoztatott hétfőn a szövetség sajtóirodája.
Négy nap keresés után hoztak le a Máramarosi-havasokról a hegyimentők egy 27 éves ukrán állampolgárt – számolt be vasárnap este a Máramaros megyei Salvamont vezetője.
Akármerre néztünk, színpompás népviseleteket láttunk vasárnap délután a bánffyhunyadi református templom árnyékában. A Kalotaszegi Magyar Napok hagyományos népviseleti mustrájára összegyűltek innen a Barcsay-kertbe vonultak.
Hatvanötezer lej értékű valutát és egyéb értékeket tartalmazó táskát talált a dél-erdélyi autópálya egyik parkolójában, amit a szászsebesi rendőrségnek adott át egy férfi.
Véget ért vasárnap a 10. Double Rise fesztivál a festői szépségű, Fehér megyei Torockón.