Fotó: Boda L. Gergely
A tantárgyversenyekkel kapcsolatos teendők decentralizálása miatt panaszkodott keddi sajtótájékoztatóján Kiss Imre Kovászna megyei főtanfelügyelő, aki rámutatott: az oktatási minisztérium ugyan átruházta a feladatokat a helyi önkormányzatokra, de a hatáskörök mellé nem rendelt anyagi forrásokat, sőt a szervezést is megnehezítette.
2017. május 10., 10:012017. május 10., 10:01
Kiss Imre kifejtette: a tavaly kiadott miniszteri rendelet értelmében ettől az évtől a helyi önkormányzatoknak kell fizetniük a megyei tantárgyversenyeken díjazott diákok pénzjutalmát, valamint az országos versenyre való kiutazás költségét. „Ez nemcsak plusz anyagi terhet ró az önkormányzatokra, hanem feleslegesen bonyolította a szervezést” – vélekedett a háromszéki főtanfelügyelő.
Kovászna megyéből az országos tantárgyversenyekre 189 diák jutott tovább, a legtöbben, több mint százan Sepsiszentgyörgyről, de tizenegy másik háromszéki településről is voltak döntősök. Az országos versenyeket huszonnyolc különböző városban szervezték, és mindegyik helyszínre utaztak háromszéki diákok.
Eddig az volt a gyakorlat, hogy az oktatási minisztérium utalta ki a szükséges pénzt a megyei tanfelügyelőségnek, majd a szaktanfelügyelő megvásárolta a vonatjegyeket vagy megrendelte a kisbuszt.
A díjazás pedig késik, hiszen a megyei és regionális versenyek egy része még nem zárult le, nem tudtak összesíteni, ezért a győztesek legkorábban június végén kapják meg a pénzjutalmat, nem rögtön a verseny után, mint eddig – részletezte Kiss Imre. Hozzátette: ezeket a költségeket nem lehet előre kiszámolni, és előfordulhat, hogy egy-egy kisebb önkormányzatnak nem lesz elég pénze, ennek pedig a gyerekek látják kárát.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – az elmúlt hetek sokszor emlegetett szlogennel, megoldási javaslatokkal mutatta be államelnökjelölti programját Kelemen Hunor.
Székelyföld számos településén gyújtottak őrtüzeket a helyi közösségek vasárnap este annak jeleként, hogy a terület őshonos lakossága igényt tart a területi autonómiára – tájékoztatta az MTI-t telefonon Gazda Zoltán, az SZNT ügyvezető elnöke.
Beiktatták hivatalába Gál Alinát, akinek személyében első alkalommal lett helyi, csángó származású polgármestere a Bákó megyei Gajcsána községnek.
A szilágysági Ákoson avattak emléktáblát Dobai István nemzetközi jogász, 56-os elítélt tiszteletére Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó jelenlétében.
Előkerült egy videófelvétel, amelyet egy sofőr készített, akinek meg kellett állnia azon a Szeben megyei területen, ahol a rendőrök egy lopott autóval közlekedő svájci sofőrt készültek megállítani a múlt hét végén.
Az időjárás továbbra is szokatlanul meleg az évszakhoz képest a meteorológusok szerint.
Életét vesztette egy szabálytalanul közlekedő fiatal nő Kolozsváron szombat este, miután elütötte egy autó Monostori úton.
Szép időben tarthatták meg a hagyományos csipkebogyó-fesztivált pénteken és szombaton a Kolozs megyei Kalotaszentkirályon.
Oláh Emese személyében marad a magyar alpolgármester Kolozsváron, miután a pénteken megalakult új közgyűlés újabb négy évre bizalmat szavazott az RMDSZ politikusának.
Őzgidát szabadítottak ki egy portáról a Máramaros megyei rendőrök, az orgazda ellen eljárást indítottak.
szóljon hozzá!