Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Közel 300 Kolozsvárról induló járatát törölte a következő hónapokra a WizzAir légitársaság, jelentette be csütörtökön David Ciceo, a kincses város nemzetközi repülőterének igazgatója.
2022. július 14., 18:032022. július 14., 18:03
2022. július 14., 18:472022. július 14., 18:47
A reptérigazgató elmondta, hogy Kolozsvárt is elérte az egész Európát lebénító reptéri krízishelyzet. A Monitorul de Cluj beszámolója szerint David Ciceo egy csütörtöki sajtótájékoztatón arról számolt be, hogy a WizzAir légitársaság július elején az egész október 27-éig tartó időszakra 280, a kolozsvári reptérről induló járatát törölte.
Emlékeztetett, hogy a utasok számának drasztikus emelkedése Európa-szerte a járatok késését, illetve törlését eredményezte.
Bár a mostani bejelentés kellemetlenséget okoz az utasoknak, az a célja, hogy elejét vegye a még nagyobb bosszúságnak, tette hozzá.
Ciceo elmondta, bár a kolozsvári reptéren is vannak késések és járattörlések, helyi szinten ezek nem a személyzethiány, hanem a globális helyzet eredményei, hiszen a késések „továbbadódnak”.
A kolozsvári reptér vezetője arra kérte az utasokat, hogy tájékozódjanak a járatuk indulását illetően, többször ellenőrizzék le és igazolják vissza a foglalásukat. Hozzátette, a reptér vezetősége is próbál együttműködni a légitársaságokkal és más illetékes cégekkel az utasok időben való tájékoztatása érdekében.
Egy ember meghalt, ketten súlyosan megsérültek egy péntekre virradóra történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Toplec település térségében.
Két magyarországi gépjármű ütközött össze csütörtök délután a tornyai határátkelő közelében, Arad megyében. A balesetben életét vesztette egy 76 éves magyarországi illetőségű féri, női utasa könnyebb sérüléseket szenvedett.
Az eredetileg háromévesre tervezett munka kezdete után hét és fél évvel elkészülhet végre egy vasúti alagút a IV-es számú páneurópai közlekedési folyosó Arad megyei szakaszán.
Az átlagosnál melegebb idő várható húsvétra az ország régióinak többségében, még akkor is, ha változékony égboltra és viharokra is kilátás van – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Nagycsütörtökön délelőtt tartották a gyulafehérvári székesegyházban a hagyományos krizmaszentelési szentmisét, amelyen közel száz pap és számos zarándok vett részt – közölte a közösségi oldalon a Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség.
Nem fenyegeti veszély a lakosságot és az infrastruktúrát, a Hunyad megyében található Valea de Pești (magyarul halasvölgyet jelent) gát normál paraméterekkel működik – közölte csütörtökön az Országos Vízügyi Igazgatóság.
Nagyszabású projekt keretében bővítik a közlekedési hálózatot: síneket cserélnek, autóbusz- és villamosjáratokat terjesztenek ki a külvárosokban, új villamosmegállókat telepítenek, és ötven fölé akarják emelni az új, energiahatékony villamosflotta számát.
Egy 40 kilogrammos óriási harcsát fogott a Maroson egy alsókövesi férfi. A dolog szépséghibája, hogy tiltott módszerrel akasztotta horogra az óriási példányt, ráadásul horgásztilalom idején, amiért súlyos pénzbírságot kapott.
Elmenekült az intézkedő rendőrök elől egy motoros szerda délelőtt Aradon. Az egyenruhások üldözőbe vették a motorost, akiről kiderült, hogy nincs jogosítványa.
Csalás gyanújával három Konstanca és Galac megyei fiatalembert vettek őrizetbe a Fehér megyei rendőr-főkapitányság egyenruhásai, ezt megelőzően házkutatást tartottak az elkövetők lakásán Konstanca megyében. A Fehér megye területén is garázdálkodó bűntársu
szóljon hozzá!