Képünk illusztráció
Fotó: Árvai Károly/MTI
Koronavírussal fertőződött meg egy szamosújvári bútorgyár 17 alkalmazottja – közölte kedden a Kolozs megyei prefektúra.
2020. szeptember 15., 11:562020. szeptember 15., 11:56
– idézi az Agerpres hírügynökség Mircea Abrudean prefektus.
A hivatalos tájékoztatás szerint a gyárban felfüggesztették a tevékenységet, hogy elvégezhessék a fertőtlenítést. A kontaktkutatás folyamatban van, a közvetlen kontaktok esetében elrendelik az otthoni karantént.
A fertőzötteket kolozsvári kórházakba szállítják.
Megerősítette Mircea Abrudan, Kolozs megye prefektusa, hogy fertőzési gócpont alakult ki az Egereshez tartozó Mákófalván, egy gyár alkalmazottai kapták el tömegesen a koronavírust.
Mintegy 2,8 millió tanuló és óvodás kezdte el hétfőn az új iskolai évet a koronavírus-világjárvány közepette. A hatósági szabályozás nyomán a tanulók egy része online fog tanulni, mások hibrid rendszerben, megint mások hagyományosan, vagyis megjelennek az osztályban, a szükséges egészségügyi óvinté
A Kolozsvártól bő húsz kilométerre fekvő Magyarfenesen áthaladó főúton sokan megállnak a László-Rigó porta előtt friss zöldségért. Videós riportunkban a gazdacsalád farmbéli teendőit jártuk körül.
Több mint 50 százalékkal megemelték az Aradi Nemzetközi Repülőtér igazgatótanácsi tagjainak a havi illetményét, de az intézmény többségi tulajdonosa, a megyei önkormányzat elnöke megvétózta a fizetésemelést.
A belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztályának (DSU) tájékoztatása szerint 18 óráig számos erdélyi megyében is károkat okozott a viharos időjárás.
Európai szintű támogatást kapott a romániai ösztöndíjak megnyirbálása ellen fellépő diákmozgalom. Az EU-s diákszervezetek támogatásának jelentőségéről, a nyugat-európai ösztöndíjrendszerek jó gyakorlatairól Kassay Ákos, a MAKOSZ külügyi referense beszélt.
Régóta nyomoz a rendőrség annak a 37 éves Maros megyei férfinak a bűnügyeiben, akit azzal gyanúsítanak, hogy rágyújtotta élettársára a lakást Mezőméhesen. A férfi ellen több bűncselekmény miatt folyik eljárás.
A Temes megyei rendőrség keresi azt a személyt, aki megrongálta a magyar nyelvű táblát a temesvári református templomon, ahol Tőkés László szolgált.
Körözést adott ki a rendőrség kedden egy 37 éves Maros megyei férfi ellen, aki a gyanú szerint reggel felgyújtott egy házat Mezőméhesen. A tűzben egy fiatal nő életét vesztette.
A duális képzést népszerűsíti a kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) új képzési formaként: a hallgatók a felsőfokú tanulmányaik végzésével egy időben egy munkáltatónál is gyakorlatozhatnak, kipróbálhatják az egyetemen tanultakat.
A tordai sóbányában is sürgős biztonsági és megerősítő munkálatokra van szükség, hogy ne következzen be a parajdihoz hasonló tragédia. Slănic Prahova hatalmas sóbányája is veszélyben van.
A helyi vészhelyzeti bizottság újabb 30 nappal, augusztus 8-ig meghosszabbította a veszélyhelyzetet Parajdon – számolt be kedden a Hargita megyei prefektusi hivatal.
szóljon hozzá!