A 800 méter mélységú isztrákosi barlangban 150 méteren építenek ki turistautat
Fotó: Bihar megyei tanács
Új látványossággal gyarapszik jövő esztendőtől Bihar megye turisztikai térképe: az előzetes tervek szerint 2024. január 1-től válik látogathatóvá a Drágcséke község területén található isztrákosi barlang.
2023. október 13., 16:482023. október 13., 16:48
2023. október 13., 16:542023. október 13., 16:54
Nyertes kivitelezőt hirdetett pénteken a Bihar megyei tanács a Drágcséke (Drăgești) község területén található isztrákosi barlang belső elrendezésére. A tasádfői természetvédelmi területen található barlangot év végéig teszik látogatható a turisták számára. A Védett Területek Országos Ügynöksége (ANANP) a megyei önkormányzattal és Drágcséke polgármesteri hivatalával közösen még július 18-án írták alá az európai finanszírozású szerződést.
Az összesen 11,1 millió lejes összberuházásból parkolóhelyeket, gyalogosösvényeket és egy látogatóközpontot építenek.
A Bihar megyei turisztikai fejlesztés az infrastrukturális nagyberuházások programja keretében (POIM) valósul meg.
Igazi síparadicsom épülhet a Bánságban az ország jelenlegi leghosszabb sípályája mentén, amelyet már lesiklásra alkalmassá tettek a Szemenik-hegységben, viszont a java csak ezután jön a 40 millió eurót felemésztő nagyberuházásnak köszönhetően.
Tűz ütött ki kedd reggel a temesvári megyei kórház egyik kórtermében. A helyszínre a tűzoltók vonultak ki, és a szomszédos kórteremből két személy önként evakuálta magát.
Enyhe hipotermiás állapotban hoztak le a Máramarosi-havasokból egy ukrán férfit a hegyimentők és a határrendészek keddre virradóra.
Akkreditált, a román oktatási minisztérium által elismert képzést indít ősztől pedagógusoknak az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány.
Zahoránszki Brigitta Máramaros megyei parlamenti képviselő a Krónikának elmondta: a szakemberek által javasolt megoldás láttán a rónaszékiek érzik, hogy a hatóságok nem közömbösek a helyzetük iránt.
Bevezették hétfőn az elárasztott parajdi sóbánya fölött kígyózó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok az illetékesek szerint.
Románia régióinak nagy részén ingadozó lesz a hőmérséklet a következő két hétben, és esőzésekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) július 28. és augusztus 10. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Összesen 19 800 lej értékű bírságot „Osztott szét” a csendőrség a Nagyváradon szombaton az önkormányzat tiltása ellenére megtartott Pride-felvonulás kapcsán.
Zivatarokra figyelmeztető narancssárga és sárga jelzésű riasztás van érvényben vasárnap estig az ország nyugati felén. Az ország keleti felében ugyanakkor harmadfokú, vörös jelzésű riasztást adtak ki kánikula miatt.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) szerint jelentős károkat okozott a szombat délutáni és esti vihar Románia nyolc megyéjében – köztük Erdély, a Partium és a Bánság számos településén.
szóljon hozzá!