Fotó: Boda Nándor
Lényegesen kevesebb vadkárt jelentettek be 2020-ban a székelyföldi Hargita megyében, mint egy évvel korábban.
2021. február 10., 17:562021. február 10., 17:56
Domokos László, a Hargita Megyei Környezetvédelmi Ügynökség vezetője az Agerpres hírügynökségnek elmondta: 2020-ban 248 esetben jelentettek be a hivatalnál vadállatok által okozott károkat, míg egy évvel korábban 398 esetet jegyeztek.
17 esetben szarvasok vagy vaddisznók, hét esetben farkasok, egy alkalommal pedig hódok okoztak károkat. A bejelentett esetek többségében (191) háziállatokat: marhákat, lovakat, szamarakat, juhokat, kecskéket vagy tyúkokat pusztítottak el a medvék.
Domokos László megjegyezte: a hódok a villanyvezetékben tettek kárt, amikor kidöntöttek egy fát a Kászon-patak völgyében. A szakember elmondta: az ősz közepe óta nem jelentettek be újabb vadkárokat Hargita megyében.
A Székelyhon TV-nek adott interjúban Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter elmondta: hivatali elődei számára a vadkárok megtérítése a kifizetési lista végén szerepelt, és ezen változtatni kíván. A miniszter szerint a román állam 2018-ban és 2019-ben egyáltalán nem, 2020-ban pedig csak részben térítette meg a bejelentett vadkárokat.
Válságba taszítják a közoktatást a bukaresti kormány válságkezelési intézkedés-tervezetének előírásai a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége szerint. A szakmai szervezet teljes egészében elutasítja a kilátásba helyezett megszorításokat.
Újabb hőségriasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Szeretnék minél hamarabb és hosszabban beszélni Románia új államelnökével, mert vannak közös ügyeink az Európai Unióban, a románok és a magyarok érdekeiből több minden egybeesik – jelentette ki a Krónikának adott interjúban Orbán Viktor miniszterelnök.
Hálát ad a romániai magyar közösség azért a közéleti emberért, aki mindnyájunk ügyvédje tudott lenni – állapította meg Tőkés László volt református püspök Kincses Előd marosvásárhelyi jogász temetésén, így búcsúzva néhai harcostársától.
Interjút adott Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke a Krónikának, az aktuális politikai és közéleti témákat érintő beszélgetést szombaton tesszük közzé honlapunkon.
Sikerült eloltani a Cibles-hegységben szerda este kiütött vegetációtüzet – tájékoztatott péntek este a Máramaros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) szóvivője.
A jövő hét folyamán átadják a forgalomnak a Kolozs megyében épült gyorsforgalmi utat, mely Tordatúr közelében köti majd össze az észak-erdélyi autópályát a rendkívül forgalmas DN1-es főúttal.
Szinte nincs nap, hogy valamelyik erdélyi megye rendőrei ne vegyenek őrizetbe alkoholos befolyásoltság alatt gépkocsit vezető sofőröket. A rendőrségi sajtóosztályok tájékoztatása szerint a legtöbb ilyen eset Bihar és Maros megyében fordul elő.
Sikeresen felvételizett tíz erdélyi ifjú a Gyulafehérvári Megtestesült Bölcsességről nevezett Papnevelő Intézetbe – közölte Facebook-oldalán az oktatási intézmény (Seminarium Incarnatæ Sapientiæ).
Orbán Viktor kormányfő is részt vett péntek délután Kincses Előd temetésén a marosvásárhelyi református temetőben.
1 hozzászólás