Fotó: MTI/Kiss Gábor
Hálaadó ünnepséggel kezdték a 2020-2021-es tanévet Tordán, ahol az új óvoda és bölcsőde felépüléséért mondtak köszönetet.
2020. szeptember 14., 17:482020. szeptember 14., 17:48
2020. szeptember 14., 17:562020. szeptember 14., 17:56
Az ótordai parókia telkén felépült új óvodában 20 gyermek kezdte el a tanévet hétfőn, és hamarosan a bölcsőde is beindult. A hálaadó ünnepségen Nagy Albert ótordai lelkipásztor hirdette az igét, majd Józan Erzsébet, a tordai Jósika Miklós Elméleti Líceum igazgatója mondott rövid köszöntőt.
Fotó: MTI/Kiss Gábor
Az Erdélyi Református Egyházkerület honlapja, a reformatus.ro beszámolója szerint
„A kert művelését csak a Teremtővel való teljes harmóniában, közösségben tudja az ember maradéktalanul teljesíteni” – hangsúlyozta Nagy Albert. A lelkipásztor hozzátette: reméli, hogy a gyülekezet méltó tulajdonosa lehet majd az új intézménynek, nem feledve azt, hogy az igazi gazda maga Isten.
Fotó: MTI/Kiss Gábor
Az óvoda és bölcsőde felépítését a magyar kormány támogatta a Kárpát-medencei óvodafejlesztési program keretében, az Erdélyi Református Egyházkerületen keresztül.
Az Erdélyi-szigethegységben lévő Vârtop üdülőfaluban táborozó diákok egy csoportját szállították kórházba kedd éjjel ételmérgezés gyanújával.
A Kolozsvártól bő húsz kilométerre fekvő Magyarfenesen áthaladó főúton sokan megállnak a László-Rigó porta előtt friss zöldségért. Videós riportunkban a gazdacsalád farmbéli teendőit jártuk körül.
Több mint 50 százalékkal megemelték az Aradi Nemzetközi Repülőtér igazgatótanácsi tagjainak a havi illetményét, de az intézmény többségi tulajdonosa, a megyei önkormányzat elnöke megvétózta a fizetésemelést.
A belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztályának (DSU) tájékoztatása szerint 18 óráig számos erdélyi megyében is károkat okozott a viharos időjárás.
Régóta nyomoz a rendőrség annak a 37 éves Maros megyei férfinak a bűnügyeiben, akit azzal gyanúsítanak, hogy rágyújtotta élettársára a lakást Mezőméhesen. A férfi ellen több bűncselekmény miatt folyik eljárás.
A Temes megyei rendőrség keresi azt a személyt, aki megrongálta a magyar nyelvű táblát a temesvári református templomon, ahol Tőkés László szolgált.
Körözést adott ki a rendőrség kedden egy 37 éves Maros megyei férfi ellen, aki a gyanú szerint reggel felgyújtott egy házat Mezőméhesen. A tűzben egy fiatal nő életét vesztette.
A duális képzést népszerűsíti a kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) új képzési formaként: a hallgatók a felsőfokú tanulmányaik végzésével egy időben egy munkáltatónál is gyakorlatozhatnak, kipróbálhatják az egyetemen tanultakat.
A tordai sóbányában is sürgős biztonsági és megerősítő munkálatokra van szükség, hogy ne következzen be a parajdihoz hasonló tragédia. Slănic Prahova hatalmas sóbányája is veszélyben van.
A helyi vészhelyzeti bizottság újabb 30 nappal, augusztus 8-ig meghosszabbította a veszélyhelyzetet Parajdon – számolt be kedden a Hargita megyei prefektusi hivatal.
szóljon hozzá!