Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Iskolákat, utakat és járdákat újíthatnak fel, illetve egy új kulturális központ is épülhet a 106 476 282,95 lej értékű finanszírozásból Székelyhídon, Csíkmadarason, Korondon, Hátszegen, Zágorban és Szeben megyében – írja az RMDSZ szerdai közleményében.
2021. április 14., 13:422021. április 14., 13:42
2021. április 14., 13:442021. április 14., 13:44
A támogatást a Fejlesztési, Közigazgatási és Közmunkálatokért felelős Minisztérium nyújtja a Regionális Operatív Programon (POR) keresztül. „A minőségi oktatást elősegítő körülmények megteremtéséért dolgozunk, ez prioritás az RMDSZ számára. Korszerű, jól felszerelt iskolákat, élhető településeket építünk” – idézi Cseke Attila minisztert a dokumentum.
Hátszegen új épületszárnnyal bővül a líceum épülete, a Maros megyei Zágor településen pedig 5,5 millió lejes támogatással felújítják, kibővítik és felszerelik az iskolát.
Nagyszebenben pedig a hátrányos helyzetű családokból származó gyerekeket befogadó iskolaközpontot helyezik át egy felújított iskolaépületbe – számolt be az Agerpres.
Székelyhídon javítják a település és a környék utcáit, járdáit is, illetve egy új kulturális központ is épül a Székelyhídhoz tartozó Csokalyban – közölte a közlemény szerint Cseke Attila.
Elkezdtek együttműködni a nyomozó hatóságokkal a mezőméhesi nő meggyilkolásával gyanúsított Emil Gânjhez közel álló személyek – nyilatkozták szombaton rendőrségi források. A férfit továbbra is nagy erőkkel keresi a rendőrség.
Kaszáló Kalákát tartottak Csíkszentkirályon – közölte Facebook-oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Egy 32 éves motoros meghalt, egy 15 éves kiskorú pedig megsérült egy péntekről szombatra virradó éjszaka történt közlekedési balesetben a Kolozs megyei Magyarkapuson. A motoros egy szabályosan közlekedő személygépkocsiba futott bele hátulról.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba került egy 30 éves Brassó megyei férfi, aki ellen a sepsiszentgyörgyi rendőrség indított nyomozást csalás vádjával. A gyanúsított 9 ezer lejt csalt ki cégektől.
A Romániai Magyar Középiskolások Szövetsége (MAKOSZ) közölte, feladatának érzi, hogy hangot adjon a diákoknak és pedagógusoknak.
Augusztus 27–31. között rendezik meg a 12. Vásárhelyi Forgatagot Marosvásárhelyen. A rendezvénysorozattal idén a „vásárhelyiséget” ünneplik, valamint Bolyai Farkas születésének 250. évfordulója alkalmából a világhírű matematikus előtt is tisztelegnek.
A Székely Nemzeti Tanács szerint az európai parlamenti képviselők számos elégedetlenségének és az Európai Bizottsággal (EB) szemben megfogalmazott kritikáinak nincsen más elvi kerete, mint éppen a nemzeti régiókért indított polgári kezdeményezés.
Kétnapos kényszerszünet után pénteken újraindultak Parajdon a Korond-patak elterelési munkálatai – számolt be a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján a Salrom vállalat beruházási igazgatója.
Új parkolási díjakat vezettek be a kolozsvári repülőtér melletti Park & Ride parkoló hatékonyabb kihasználtságáért – közölte Oláh Emese, a kincses város RMDSZ-es alpolgármestere.
Egymást érik a medvetámadásokról szóló hírek. Nyolc évbe telt, amíg több tucat ember halála révén sikerült irányt szabni a romániai vadgazdálkodásnak, de a Krónikának nyilatkozó szakember szerint egyik napról a másikra nem lesz látványos változás.
szóljon hozzá!