Fotó: Facebook/Novák Katalin
Miután az elmúlt pár napban előbb Kárpátalján, majd Kijevben, a Vatikánban és Rómában tett hivatalos látogatást, erdélyi családi kirándulásról posztolt Facebook-oldalán Novák Katalin köztársasági elnök.
2023. augusztus 29., 07:592023. augusztus 29., 07:59
2023. augusztus 29., 08:282023. augusztus 29., 08:28
„Családi kirándulás Gyergyóban. Kilátás a Kis-Cohárdról” – írta röviden a hétfő késő délután közzétett mosolygós családi képhez, amelyben a posztolás helyszíneként Erdélyt jelölte meg.
Novák Katalin amúgy már vasárnap megérkezett Erdélybe, aznap arról számolt be a közösségi médiában, hogy részt vett a Hargita megyei Farcádon az új kenyér ünnepi istentiszteleten, amivel el is kezdődött a családi nyaralás.
Mint ismeretes, Novák Katalin idén már járt Erdélyben, áprilisban részt vett Nagykárolyban Kölcsey Ferenc szobrának felavatásán, majd májusban részt vett a csíksomlyói búcsún. Előbbin román szélsőséges tüntetők fütyülték ki, azt hangsúlyozva, hogy „Egyvalami örök: Erdély román föld!”, utóbbit követően a román külügy közleményben kifogásolta Novák Katalin „nyilvános üzeneteit” , beleértve a magyar köztársasági elnök Facebook-oldalán közzétetteket is. A bukaresti sajtó szerint a román külügy barátságtalan lépését többek között Novák Katalin azon bejegyzése válthatta ki, amelyben megosztott egy videót arról, ahogy a tömeg a Székely himnuszt énekelte Csíksomlyón. A magyar államfő bejegyzéséhez a dal egyik sorát – Ne hagyd elveszni Erdélyt, Istenünk! – mellékelte.
A román külügyminisztérium tavaly májusban is barátságtalan hangvételű közleményben reagált a frissen beiktatott magyar államfő erdélyi látogatására. Akkor azt kifogásolták, hogy Novák Katalin egy Facebook-bejegyzésben azt írta: „A magyar az magyar, s pont”.
A Sándor-palota szerint a román külügyminisztérium tiltakozása a köztársasági elnök erdélyi látogatása során tett megnyilvánulásai miatt túlzó és indokolatlan, de nem szokatlan – írta a Mandiner.hu hétfőn.
A román külügyminisztérium felvette a kapcsolatot Magyarország bukaresti nagykövetével a Novák Katalin magyar köztársasági elnök romániai magánlátogatása során elhangzott „nem megfelelő nyilvános üzenetek miatt”.
Mi, magyarok határon innen és túl, egymásra mindenkor számíthatunk – jelentette ki Novák Katalin köztársasági elnök Kölcsey Ferenc szobrának avatásán szerdán a partiumi Nagykárolyban.
Egyelőre nem várható elmozdulás a magyar kormány erdélyi gazdaságfejlesztési programjainak folytatása terén, Kalus Iohannis szerint ugyanis a Novák Katalinnak folytatott szerdai megbeszélén „román állami hozzájárulást” szorgalmazott ezekhez. A ro
Az első mozdony, amelyet a román államnak az elmúlt 15 évben sikerült megvásárolnia, rekordsebességet ért el a tesztelések során.
A Pálinka Nemzeti Tanács helyreigazítást kért egy szakmai lap cikke kapcsán, amely az Ákovita pálinkaverseny aranyérmes, székelyföldi körtepálinkáját mutatta be.
Aláírták a nagyszabású, három erdélyi megyét felölelő kerékpárút-építési projekt, a Velo Apuseni néven futó bicikliút Bihar megyei részének kivitelezési szerződését.
A Nagyváradi Szervezett Bűnözés Elleni Brigád rendőrei három – 31, 57 és 58 éves – Máramaros megyei, valamint egy 35 éves Bihar megyei személy bűnözői tevékenységét dokumentálták, akiket cigarettacsempészet gyanújával vizsgálnak.
Brassó megyében már dolgoznak egy medvéknek szentelt rezervátum létrehozásán, a medvemenhely egyben átnevelő központként is szolgál majd a problémás felnőtt példányok és az árva kölykök számára – közölte a Brassói Rádió.
Csütörtökön és pénteken elsőfokú hőségriasztás van érvényben a fél országban – figyelmeztetett az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Pályázatot írtak ki, hogy szakértők mondják meg, hol lehetne új kitermelést indítani Parajdon – közölte Radu Miruță, a gazdasági miniszter szerdán.
A Fehér megyei ügyészek állítása szerint nincsenek szabotázsakciókra utaló jelek a kudzsiri fegyvergyárban (Uzina Mecanică) augusztus 2-án kiütött tűzzel kapcsolatban.
Kártérítést köteles fizetni az Arad megyei Zaránd önkormányzata egy könyvelőnek, akinek még 2020-ban mondtak fel, azonban nem rendelkezik a szükséges összeggel, ezért 260 000 lej kártérítést kért a megyei tanácstól, de az sem tudja biztosítani.
Brassó megyében nagyon sok a lakott településekre merészkedő medve, a brassópojánai szállodatulajdonosokat pedig azzal gyanúsítják a hatóságok, hogy turistacsalogatás gyanánt helyeznek el élelmet a vadaknak.
szóljon hozzá!