Brassópojána sötétben is várja a síelőket
Fotó: Facebook/Primăria Municipiului Braşov
Március elsejétől újabb élménnyel örvendeztetik meg a síelés szerelmeseit a brassópojánai síközpontban: éjszaka is használni lehet a sípályákat. A haladók számára biztosított lehetőség azok után válik elérhetővé, hogy befejezték a villanyvilágítás biztosítását szolgáló munkálatokat, és megszerezték a szükséges engedélyeket a brassópojánai felvonók éjszakai működtetésére.
2025. március 01., 10:302025. március 01., 10:30
2025. március 01., 13:082025. március 01., 13:08
„Brassópojána síközpontja az első helyen áll a romániaiak népszerűségi listáján, és ezt az elmúlt két hét is megerősíti, amikor közel 350 000 belépést regisztráltak. Ezért igyekszünk minden évben új élményeket nyújtani azoknak, akik Pojánát választják” – tájékoztatott a Brasov.net portál szerint George Scripcaru.
A brassói polgármester közölte, az elmúlt napokban sikerült lezárni az engedélyezési eljárást az ülőlift éjszakai üzemelésére, így
Ez az első ilyen jellegű beruházás azóta, hogy a Bradul pályát 40 évvel ezelőtt éjszakai üzembe helyezték – ismettette az elöljáró. Aki szerint a sífelvonót a meglévő síbérletekkel lehet használni, és az egy napra érvényes bérletek is feljogosítanak az éjszakai sízésre a Lupului inferior és a Drumul albastru nevű pályákon.
Fotó: Facebook/Primăria Municipiului Braşov
Brassópojána az ország legfontosabb síközpontja, ahol több mint 20 kilométeres sípályarendszer várja a téli sportok szerelmeseit, különböző nehézségi fokozatokkal, illetve a teljes területet lefedő hóágyú- és felvonórendszerrel. Mint ismeretes,
A feljegyzések szerint már az 1880-as években népszerű kirándulóhely volt a térség, az első menedékházat 1883-ban építették a Keresztényhavason. Síelőkről 1895-ben számoltak be először a krónikák, ekkorra datálják az üdülőtelep megszületését is. A hivatalos elismerésre 1906-ig kellett várni, amikor megépültek az első sípályák. Egy évvel később itt avatták fel a mai Románia területének első síkunyhóját is, a jelenlegi Căprioara Hotel helyén. Az első hivatalos síversenyt 1909-ben rendezték. A „román világ” beköszönte után még több menedékház, illetve magánnyaraló épült.
Amint arról beszámoltunk, miután a turisztikai irodák megkongatták a vészharangot, hogy Európa számos síparadicsomához hasonlóan Erdélyben is meg vannak számlálva a hegyvidéki idegenforgalom időjárásfüggő szolgáltatásainak napjai, Brassó megyében sínes bobpályák építésével próbálják „orvosolni” a téli hóhiányt, valamint a nyári időszakban is látogatókat vonzani.
A meteorológusok szerint az ilyenkor megszokottnál jóval melegebb időjárás várható húsvét hétfőjén az ország legtöbb vidékén.
Az orosz–ukrán háború, a kényszerbesorozás elől menekülő ukrán állampolgárt mentettek meg a Máramaros megyei hegyimentők. A 40 éves ukrán férfi élete kockáztatásával, a Máramarosi-havasokon át menekült a kényszerbesorozás elől.
Kovács Gergely gyulafehérvári római katolikus érsek és Kerekes László segédpüspök húsvéti pásztorlevele.
Láncbaleset történt húsvétvasárnap délután Nagyszebenben, a tömegkarambolban egy várandós nő is érintett volt.
Húsvétvasárnap reggel hagyományosan megáldották az ételkosarakat Kolozsváron a Szent Mihály templom előtti téren.
Megmentenék az enyészettől a szerb határ közelében, Bánlakon található Karátsonyi-kastélyt. A romos nemesi lak, az ortodox érsekségtől a Temes Megyei Tanács igazgatása alá kerül, és kulturális-turisztikai központként működne.
Eloltották a tűzoltók a Maroshévíz határában égő tarlótüzet – tájékoztatott szombaton a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Szászsebesről a Fehér megyei Mogos faluba nagyszombaton hazautazó rendőr egy felborult kocsiból mentett ki egy idős férfit, aki a gyors beavatkozásnak köszönheti, hogy életben maradt.
Idén a megszokottnál jóval kevesebb turista érkezett Erdély több térségébe a húsvéti ünnepekre.
Ég a száraz növényzet a Maroshévíz határában levő egyik dombon – tájékoztatott szombaton a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
szóljon hozzá!