A gyimesfelsőloki bobpálya már több éve vonzza a turistákat
Fotó: Pinti Attila
Miután a turisztikai irodák megkongatták a vészharangot, hogy Európa számos síparadicsomához hasonlóan Erdélyben is meg vannak számlálva a hegyvidéki idegenforgalom időjárásfüggő szolgáltatásainak napjai, Brassó megyében sínes bobpályák építésével próbálják „orvosolni” a téli hóhiányt, valamint a nyári időszakban is látogatókat vonzani.
2024. június 06., 20:172024. június 06., 20:17
A Predeálra tervezett, nyári szánkónak is nevezett sínes bobpálya több mint 8 millió lejes projektjét már egy éve előkészítették, s a szükséges jóváhagyások beszerzését követően az önkormányzat nemrég kiírta a licitet a tervezésre és kivitelezésre. Az elképzelések szerint a létesítményt a Clăbucet sípálya bal oldalán építik meg, és részben áthalad majd az erdőn – írta a G4Media.ro portál.
A Brassó megyébe látogatók ugyanakkor talán már idén ősszel bobozhatnak a brassópojánai sínes pályán. A népszerű síközpontba tervezett „nyári szánkó” projektjét már 2012-ben bejelentették, de hosszú évekig csak szándék mutatkozott, a kivitelezés elmaradt. Tavaly viszont kiírták a licitet, idén februárban pedig aláírták a több mint 20 millió lejes kivitelezési szerződést.
A hatvan bobot felszerelik digitális érzékelővel, ami figyelmezteti a használókat, ha „járgányaikkal” veszélyesen megközelítenék egymást lecsúszás közben. Néhány magaslati pont, hat híd és öt spirál teheti majd izgalmasabbá a bobozást.
Jelenleg egy hónapon át van természetes hó Brassópojánán, de tíz év alatt az is eltűnhet – figyelmeztetnek turisztikai szakemberek, akik szerint Európa számos síparadicsomához hasonlóan Erdélyben is befellegezhet a síelésnek.
Premier, hogy 3D-sen szkennelték a Románia legszebb barlangjának tartott Medve-barlangot: ennek köszönhetően lehetőség nyílik a földalatti környezetnek a legnagyobb pontossággal történő dokumentálására.
Nicușor Dan egy magányos farkas, aki államfőként nem fogja tudni jó irányban megváltoztatni az országot – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy RMDSZ-es polgármestere.
Barabási Antal Szabolcstól, Maros megye nemrég hivatalába lépett prefektusától vár választ az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) arra, hogy a hivatalos román álláspont szerint „önálló, más állam-e” a Székelyföld.
Új lendülettel vágott neki a munkának az Aradi Magyar Ifjúsági Szervezet (AMISZ) új vezetősége. Május 2–3-án tartják meg az erdélyi magyar ifjúsági fesztiválok „szezonnyitó” táborát.
Egy 66 236 négyzetméteres terület átadását kéri a román kormány a Szeben megyei önkormányzattól a nagyszebeni repülőtér közelében épülő NATO katonai támogató egység számára.
Betörtek a nemrég teljesen felújított újszentesi református templomba csütörtökre virradó éjjel. Szűcs András Ottó, a Temesvárral szomszédos község lelkésze a Krónikának elmondta, a kamerák rögzítették, amint egy férfi kifeszített egy kis ablakot.
Közel egymilliárd euróból gazdálkodik ebben az évben Kolozsvár, a város költségvetését csütörtökön szavazta meg a képviselő-testület.
Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Kárpáteurópa Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. szervezésében – közölték a szervezők csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
Tizenegy megyére adott ki kiadós csapadékra vonatkozó másodfokú figyelmeztetést csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Súlyos baleset történt csütörtökön hajnalban Arad megyében: két kamion egymásba rohant Glogovác határában, az ütközés nyomán mindkét tehergépkocsi sofőrje életét vesztette, az egyik nyerges vontató lángokba borult.
szóljon hozzá!