Tantárgyversenyeket szervez 11., illetve 12. osztályos középiskolásoknak a Babeş–Bolyai Tudományegyetem (BBTE), a legjobb eredményeket elérő gimnazisták a 2014/2015-ös tanévtől kezdve az érettségi vagy adott esetben felvételi vizsga eredményüktől függetlenül beiratkozhatnak a támogatott, tandíjmentes helyekre – tájékoztatott hétfőn a felsőoktatási intézmény sajtóirodája.
2014. március 03., 20:072014. március 03., 20:07
Soós Anna, a BBTE rektorhelyettese a Krónikának elmondta, a kiváló vizsgaeredmények felülírják a beiratkozáskor az érettségi általánost, a nagyon jó eredményeket pedig beszámítják a felvételikor.
Kérdésünkre elmondta: részben az is a céljuk ezekkel a tantárgyversenyekkel, hogy esélyt nyújtsanak azoknak a tehetséges diákoknak, akik egy adott szaktantárgyból kiemelkedő teljesítményt nyújtanak, ugyanakkor az érettségi átlaguk gyengébb lesz az adott szak szempontjából kevesebb jelentőséggel bíró tantárgyakból kapott alacsonyabb osztályzat miatt.
A versenyek március és április folyamán zajlanak a matematika–informatika, fizika, biológia és geológia, történelem és filozófia, kémia és vegyészmérnöki és közgazdaság karokon. Utóbbi magyar tagozatán már február 14-e óta zajlik a gimnazisták üzleti tanácsadó versenye egész április 6-áig, a Biológia–
Geológia Kar pedig március 22-én tartja meg Apáthy István nevét viselő versenyét. A Történelem–Filozófia Kar magyar tagozata ugyanakkor filozófiai esszéíró versenyét április 30-ára hirdette meg.
Fennállásának tízéves évfordulóját ünnepelte a Kolozsvári Református Kollégium szakiskolája. A vendégek betekinthettek a szakosztályok működésébe, a templomi ünnepség pedig számba vette az elmúlt tíz esztendő történéseit.
Folytatódnak a munkálatok a Korond-pataknál a parajdi sóbányát veszélyeztető vízszivárgás csökkentése érdekében – közölte csütörtökön Facebook-oldalán a Román Vízügyi Igazgatóság.
Három autó ütközött össze csütörtök délitán a dél-erdélyi (A1-es) autópálya Nagylak és Arad közötti szakaszán, a tömegbalesetben 11 személy megsérült.
Románia nem erősíti az egyenlők Unióját, ha a George Simion megválasztása nyomán saját jogállamisága rombolásába kezd, és ha itthon nem tesz lényegi közjogi lépéseket a magyar közösség jogegyenlősége érdekében – szerepel az EMNT választási felhívásában.
Középkorú és idősebb nőkkel vette fel a kapcsolatot közösségi oldalakon az a nigériai származású, Kolozsváron élő 29 éves férfi, aki a ,,kapcsolatépítés” során jelentős összegeket csalt ki áldozataitól.
Medvét észleltek Kolozsvártól alig több mint 10 kilométerre, Ajton, illetve a magyar többségű Györgyfalva határában. A pánikkeltést álhírek is fokozták, miszerint már háziállatokat is elpusztított a nagyvad.
„Ma Mircea Mălannal a közlekedési minisztériumban jártam, ahol Sorin Grindeanu miniszter jelenlétében tanúja voltam a Nagyvárad–Arad gyorsforgalmi út Nagyvárad–Nagyszalonta-szakaszára vonatkozó szerződés aláírásának” – újságolta csütörtökön Florin Birta.
A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége Országos Elnöksége felhívást intézett szerdán este a pedagógusokhoz az államfőválasztás kapcsán, Márton Áron püspök gondolatát idézve.
Ünnepélyes keretek között megnyitották szerda este a temesvári Szent György-székesegyházban a Millenium Csanadiense 1030–2030 című vándorkiállítást, mely az egyházmegye 1030–1552 közötti 500 évét ismerteti dokumentumok és régészeti leletek bemutatásával.
Nemi erőszak és tisztség szexuális visszaélésre történő felhasználásának gyanúja miatt őrizetbe vette a rendőrség a Beszterce-Naszód megyei mentőszolgálat orvosigazgatóját.
szóljon hozzá!