2009. augusztus 10., 12:032009. augusztus 10., 12:03
„Amikor 2004-ben Magyarországról Erdélybe költözött a Neumann-tábor, a fiatalság körében nem volt hétköznapi tevékenység a szövegszerkesztő program és a világháló használata” – közölte Vetési Imola MAKOSZ-elnök, aki szerint ma már nem kell megtanítani ezekre a fiatalokat, hisz rendelkeznek alapvető számítógép-kezelési ismeretekkel. A szervezőknek emiatt át kellett értékelniük a tábor szakmai kínálatát, idén a táborozók megismerkedhettek a weboldalépítés, a filmszerkesztés és a hangvágás rejtelmeivel, de kreativitásfejlesztő játékokat is szerveztek számukra. A tábor minden napján más-más témáról rendeztek vitákat, így szó esett a kultúrák közötti kommunikációról, a gyorséttermek előnyeiről és hátrányairól, valamint a keleti és nyugati gyógyászatról. Borzási Sarolta programkoordinátor szerint a Neumann-tábor mára a nyári ifjúsági rendezvények szerves részévé vált.
A Tisza Párt egy szellemi tartalom nélküli konstrukció, amely kizárólag az Orbán Viktor elleni gyűlöletre, fröcsögésre épít – jelentette ki Semjén Zsolt csütörtökön Tusnádfürdőn.
Nyílt napot szervez augusztus 1-jén, pénteken a Várbástya Egyesület a temesvári Magyar Házban, ahová nemzetiségre való tekintet nélkül várják a látogatókat.
Újabb romániai céget vásárolt fel Andrej Babis, volt cseh miniszterelnök vállalata, az Agrofert – írta az economedia.ro csütörtökön.
Az Europol rendőrségi szakszervezet kemény hangú közleményben bírálja a román rendőrség vezetését a mezőméhesi gyilkos, Emil Gânj sikertelen kézre kerítése miatt. A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság vezetősége visszautasítja a vádakat.
A Máramaros megyei vészhelyzeti bizottság sürgősségi állapotot vezetett be Rónaszéken, ahol a hétfői bányaomlás nyomán több mint kéttucat házból ki kellett lakoltatni az embereket.
A nyugati politikai rendszer teljes átalakítására van szükség – jelentette ki csütörtökön Tusványoson Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója.
Ma már azért kell harcolni, hogy ne bontsák tovább a nemzeti kisebbségek jogait Európában – mondta el Kalmár Ferenc, Magyarország szomszédságpolitikájának fejlesztéséért felelős miniszteri különmegbízottja Tusványoson csütörtökön.
A Partiumi Falugazdász Hálózat és a Szatmár Vidékfejlesztéséért Egyesület július 27-28-án szervezi meg a Bor a kastélyban elnevezésű eseményt Nagykárolyban.
Augusztus 10-ig lehet jelentkezni a Mathias Corvinus Collegium (MCC) egyetem mellett végezhető képzéseire – közölte a szervezet csütörtökön az MTI-vel.
Díszpolgári címre terjesztették fel Bognár Leventét, Arad korábbi alpolgármesterét, valamint post mortem Helmut Duckadamot, a tavaly decemberben elhunyt korábbi labdarúgót. A kitüntetéseket az idei városnapokon adják át.