2010. október 29., 09:152010. október 29., 09:15
Ez alkalomból megemlékeztek, és emléktáblát avattak a néhai Kedei Delinke tiszteletére, aki 1990-ben újraindította a nőszövetséget Udvarhelyen, és köszöntötték az ugyancsak 20. éve a belvárosi egyházközségben tevékenykedő Kedei Mózes esperes-lelkészt is.
„Mindenben volt részem köztetek” – összegzett a tiszteletes Pál apostol szavaival, majd Blénessy Jolán nőszövetségi elnök a 100 éves szervezet történetét, tevékenységét ismertette. A szertartás végeztével leleplezték az emléktáblát, majd a szomszédos szeretetotthonba vonult az ünneplő tömeg, ahol az asszonyok kézimunkáiból, illetve fényképekből nyílt emlékező kiállítás.
A Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye Családpasztorációs Központja szemléletformáló és gyakorlati alapképzésre hívja az egyházmegye házaspárjait.