Márton Áron erdélyi katolikus püspök életéről szóló kiállítás nyílt Pécsen az elmúlt csütörtökön. Márton Áron a magyarság elnyomását mindig a szeretet hangján beszélte el, és kimondta, hogy az erdélyi magyarságnak és a világ magyarságának Istentől rendelt joga a megmaradás – mondta Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára a magyar kultúra napjának Baranya megyei ünnepén tartott megnyitón.
2016. január 30., 11:292016. január 30., 11:29
2016. január 30., 15:102016. január 30., 15:10
A csíkszentdomokosi Márton Áron Múzeum anyagából összeállított tárlat 17 fejezetben állít emléket a püspöknek korabeli fotók, dokumentumok, újságcikkek és történeti leírások segítségével. „A kiállítás bemutatja, hogy miként lesz egy Csíkszentdomokosról elindult fiú a magyar nemzet történetének alakítója, azáltal hogy vállalja az Istentől rendelt utat” – fogalmazott Potápi Árpád János, aki a vallásszabadság, az emberi jogok, és az erdélyi magyar közösség érdekei melletti bátor kiállás példaképének nevezte a püspököt.
Munkásságának széles körű megismertetése a magyarság közös érdeke, tette hozzá. Emlékeztetett, hogy idén, a püspök születésének 120. évfordulója alkalmából a nemzetpolitikai államtitkárság emlékév keretében emlékezik meg Márton Áron példamutató életútjáról, konferenciákat, kiállításokat, hangversenyeket szervez és támogat.
Udvardy György pécsi megyés püspök szerint Márton Áron személye példa arra, hogy „egy ember miként teremt kultúrát, mert életének minden egyes eseménye tanít bennünket”. Márton Áron a felismert igazság és a szeretet mellett végérvényesen elkötelezte magát, hangoztatta a pécsi egyházmegye vezetője. Márton Áron 1896-ban született Csíkszentdomokoson. 1939. február 12-én szentelték fel a gyulafehérvári főegyházmegye püspökévé.
A Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye Családpasztorációs Központja szemléletformáló és gyakorlati alapképzésre hívja az egyházmegye házaspárjait.
szóljon hozzá!