2011. február 11., 09:492011. február 11., 09:49
A tervek szerint a zarándokút fizikai megtestesítését a zarándokszállások 25–30 kilométerenkénti hálózata és a kijelölt, „felfestett” útvonal adja. Az útvonal többnyire földutakon, turistaösvényeken a természetben vezet, de a közbeeső településeket érinti. Több helyen alternatív nyomvonalak kerülnek kialakításra fontos helyszínek felkeresésére. A tervezett zarándokutat mindenki bejárhatja, aki elfogadja szabályait. Átlagos tempóban haladva 18 nap alatt lehet végigmenni az Esztergomtól Máriagyűdig tartó úton. A Budapest XII. kerületéből és öt megye 16 településéről érkezett polgármesterek és képviselők jóváhagyták az idei költségvetést, valamint elvi döntés született arról, hogy turisztikai és területfejlesztési pályázatokat kíván benyújtani a társulás.
Az ülésen határoztak arról is, hogy tájékoztató tábla kerül elhelyezésre a települések helységjelző táblája mellé, vagy közelében és elfogadták a tagok, hogy a Magyar Zarándokút felfestett jele a kettős kereszttel ábrázolt sárga nyíl. Ennek figyelembevételével készült a logó, amely az út jelét iránytűszerűen foglalja keretbe. A Magyar Zarándokút hivatalosan 2011 tavaszán, március 20-a és 30-a között nyílik meg a zarándokok számára. Az út alapja lehet a majd a Czestochowa és Medugorje között tervezett nemzetközi zarándokútnak.
A Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye Családpasztorációs Központja szemléletformáló és gyakorlati alapképzésre hívja az egyházmegye házaspárjait.