Az egyház nem engedhet e kérdésben a rá nehezedő kulturális nyomásnak, még ha ezt harcos követők terjesztik is. Inkább úgy kell eljárni, hogy mind teljesebb evangéliumi neveléssel képessé tegyük a családokat arra, hogy meggyőző példáját adják az olyan házasságnak, amely tökéletesen Isten tervei és az emberi személy – a házastársak és főként a törékeny gyermekek – valódi igényei szerinti. A családoknak mind tudatosabban kell kiállniuk jogaik mellett az egyházi és társadalmi közösségben” – idézik a szervezők II. János Pál pápa szavait. Mint hangsúlyozzák, kijelentése szellemében szervezték a konferenciát. „A házasság szentségére épülő családi élet összetartó ereje maga a jelenlevő Krisztus” – ez a központi eleme az előadások témáinak és az imádságoknak. Három alapvető kérdésre keresik a választ a részt vevő házaspárokkal együtt: hogyan keressük személyesen, és találjunk Krisztusra családi közösségünkben, milyen küldetés rejlik a házasság szentségében, hogyan vesznek részt családok az egyház és a világ küldetésében.
A rendezvény tervezett témái és előadói
– A húsvéti misztérium családi dimenziója (Orosz István görög katolikus pap, Kárpátalja)
– Szülő–gyerek kapcsolat, életciklusok kihívásai, bukásai „meghalás-megújulás” minden életszakaszban (Balogh Klára, Debrecen)
– Feltámadás, új élet, megújulás. Házaspárok küldetésben (Tapasztalatok, tanúságtételek)
– Családok küldetése a közösségben (Mustármag Családos Közösség, Marosvásárhely)
– Új életet adni segítő munkával a családoknak – kerekasztal-beszélgetés (Becsky Borbála pszichológus, Caritas Családsegítő Szolgálat, Kedves Rita segítőnővér, Caritas Családsegítő Szolgálat, Balogh Klára)
Az előadásokat követően csoportos beszélgetésekre kerül sor, amelyek célja a témák elmélyítése.
A Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye Családpasztorációs Központja szemléletformáló és gyakorlati alapképzésre hívja az egyházmegye házaspárjait.