2010. október 15., 09:522010. október 15., 09:52
Tommy Scholtes Egerben, a szervezet háromnapos ülése alkalmából rendezett sajtótájékoztatón úgy vélekedett, hogy ebben a helyzetben kiemelt feladat hárul az erkölcsi értékeket közvetítő keresztény rádiókra. Ugyanakkor a CERC és a keresztény egyházak jó kapcsolatot ápolnak az Európai Unió vezetőivel, fogalmazott Scholtes.
A belga elnök, aki a brüsszeli francia nyelvű keresztény rádió igazgatója is egyben, elmondta, hogy azon országok, melyben keresztény rádiók működnek, 1994-ben alakították meg a szervezetet. Az alapító négy országhoz képest mára tizenhétre bővült a tagállamok száma, amelyek együttesen 660 rádióállomást képviselnek. Fő célkitűzésük, hogy a keresztény értékek képviselete mentén hozzájáruljanak Európa egységesüléséhez. Ugyanis, bár a különböző országok egymástól eltérő történelmi és kulturális hagyományokra tekintenek vissza, valamennyiüket az európai értékek jellemzik. Ugyanakkor különös aktualitást ad a mostani tanácskozásnak, hogy az idén ünnepeljük a berlini fal leomlásának 20. évfordulóját. Éppen ezért választották a konferencia fő témájául, hogy miként változott a kontinens keleti felében a szabadság fogalma, illetve az egységesülő Európában miért szorulnak gyakran háttérbe a szociális kérdések, mondta Scholtes. A találkozó lehetőséget nyújt a katolikus médiát működtető szakemberek tapasztalatcseréjére is. A tanácskozásnak azért Eger nyújt otthont, mert idén ünnepli fennállásának 10. évfordulóját Magyarország első keresztény rádiója, az Egri Főegyházmegye alapítványa által működtetett Szent István Rádió.
A szervezet katolikus rádiókat tömörít, ám ökumenikus keresztény rádiók is képviseltetik magukat, illetve Románia tagsága révén ortodox adók is, de a CERC nyitott valamennyi keresztény vallási felekezet médiája irányában.
A Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye Családpasztorációs Központja szemléletformáló és gyakorlati alapképzésre hívja az egyházmegye házaspárjait.