Szeptember végéig hivatalosan is átveszik a hatóságok a Torockói-havasok festői, ám eddig infrastrukturálisan elhanyagolt tájain, Nagyenyed és Abrudbánya között, a Mócvidéken húzódó hegyi út második szakaszát.
Mintegy hat éves tervezési-kivitelezési eljárás nyomán teljes hosszában járható Bihar és Kolozs megyében a megannyi természeti látványossággal tűzdelt Erdélyi-szigethegység útja, amelyet uniós forrásokból korszerűsítettek.
Évek óta vita tárgya, hogy a községi, megyei és az országutak melleti zöldövezet miért gondozatlan Romániában. A Krónika által megkérdezett önkormányzati vezetők egymás felelősségét firtatják, és akad, aki a törvényi szabályozásban látja a megoldást.
A Fehér megyei önkormányzat bejelentése szerint év végéig átadják a Nagyenyed és Abrudbánya között épülő, az Erdélyi-szigethegységet átszelő új Transzalpina út első, 43 kilométeres szakaszát Nagyponorig.
A helyiek mellett megjelentek az ázsiai országokból érkezett vendégmunkások is. Meglepetésemre egy közös vonás van bennük: épp úgy a lapátnyélre támaszkodva lopják a napot, mint a román munkások. A példa ragadós, rögtön átveszik a hazai munkamorált.
Megkapta az engedélyt Bukarestben a negyedik gyorsforgalmi útkapcsolat létrehozása Magyarország és Románia között, ami rendkívül fontos, ugyanis az összeköttetés javítása mindenkinek hasznára válik.
Egy év áll a Fehér megyei Elis Pavaje Kft. rendelkezésére, hogy befejezze a csődbe ment és a munkálatokat félbehagyó román–olasz konzorcium helyett a Nagyenyed és Abrudbánya közötti 78 kilométeres mócvidéki út építését.
Szalagvágás nélkül, de hivatalos keretek közt adták át kedden délben a Segesvár és Szentágota közötti 106-os jelzésű megyei út felújított és kiszélesített szakaszát. Ezáltal sikerült összekapcsolni a Szászföld Maros és Szeben megyei régióit.
Elsősorban a sürgős munkálatokra koncentrál az útügyi hatóság a Transzfogaras tervezett javítása során, de a bukaresti illetékesek tervei között az is szerepel, hogy egész évre járhatóvá tegyék Románia legszebb hegyi útját.
Több mint egymilliárd lejt kapott beruházásokra Szatmár megye az Anghel Saligny közművesítési program keretében. Az összeget a közúti infrastruktúra hatékony fejlesztésére, valamint a víz- és csatornahálózat bővítésére fordítják.
Hiába tervezték újra a Marosvásárhelyt Koronka irányából Jedd érintésével Nagyernye felé elkerülő főutat, egyelőre nem lehet elkezdeni a munkálatokat, mivel az illetékes hatóságnak hónapok óta nem sikerült szerződtetnie egy mérnököt.
Több versenyző is felborult biciklijével, illetve megsérült Románia Kerékpáros Körversenyén az út rossz állapota miatt Szatmár megyében.
Eltérően vélekednek az új közbeszerzési törvénybe foglalt feketelistázásról a Krónika által megszólaltatott szakértők.
Újabb négy megyében véglegesítette a fejlesztési szaktárca az Anghel Saligny közművesítési programból finanszírozott nyertes pályázatok listáját – tájékoztatott pénteken az RMDSZ.
Felbontotta a szerződést a Fehér megyei önkormányzat az Erdélyi-szigethegységen átvonuló hegyi út, az erdélyi Transzalpina első szakaszának a kivitelezőjével, miután a fizetésképtelenné vált cég nem tudott garanciát vállalni a munkálatért.
Nem sokáig örülhettek a sofőrök annak, hogy eltűntek a gödrök egy Szeben megyei útszakaszon, a frissen öntött aszfalt ugyanis nem bizonyult túl tartósnak.
Románia országúthálózatának 5,3 százalékát tették ki tavaly az autópályák, 2021 végén 931 kilométernyi sztráda volt Romániában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adataiból.
„Négy sáv nem fér el Györgyfalván. Már ebből is következtetni lehet arra, hogy szó sincs terelőútról” – jelentette ki a Krónikának Vákár István. A Kolozs Megyei Tanács RMDSZ-es alelnökét olvasói panaszok nyomán kerestük meg.