Első helyezett. Sárkány Zalán aranyérmet nyert 800 méter gyorson
Fotó: MTI/Illyés Tibor
Sárkány Zalán aranyérmet nyert 800 méter gyorson szombaton a Duna Arénában zajló rövidpályás úszó-világbajnokságon.
2024. december 14., 20:582024. december 14., 20:58
A 21 éves magyar versenyző 7:30.56 perces országos csúccsal diadalmaskodott.
Sárkány ezzel a magyar küldöttség harmadik érmét szerezte a Duna Arénában, korábban Kós Hubert és a 4x200 méteres női gyorsváltó második lett.
A szombati fináléban a magyar versenyző és az 1500 méteren győztes tunéziai Ahmed Dzsauadi gyorsan ellépett a mezőnytől, már a táv felénél biztos volt, hogy kettejük között dől el a győzelem.
Az Egyesült Államokban tanuló sportoló Hosszú Katinka, Gyurta Dániel, Bernek Péter és Szabados Béla után az ötödik magyar rövidpályás világbajnok.
Eredmények:
férfi 800 m gyors, világbajnok:
SÁRKÁNY ZALÁN 7:30.56 perc
2. Florian Wellbrock (Németország) 7:31.90 (a délelőtti futamból)
3. Ahmed Dzsauadi (Tunézia) 7:31.93
Elhunyt 81 éves korában Szatmári Lajos, a román labdarúgó-válogatott korábbi tagja – közölte hétfőn a román szakszövetség (FRF) a hivatalos honlapján.
A 23 éves Kishane Thompson berobbant a világ élvonalába: 100 méteres síkfutásban 9,75 másodperces egyéni csúccsal nyerte meg a döntőt a jamaicai országos atlétikai bajnokságon.
Tematikus mesekeret köré épülő, fejlesztő falmászóprogram indul ősszel a kincses városban a Hópárduc Alapítvány és a kolozsvári Telemark Sportegyesület együttműködése révén. Décsei Levente, a sportegyesület vezetője a Hópárduc-foglalkozásokról beszélt.
Az angol bajnok FC Liverpoolban folytatja pályafutását Kerkez Milos.
A román élvonalba feljutott FK Csíkszereda labdarúgócsapata közösségi oldalán jelentette be, hogy leigazolta Szabó Bálintot. A 24 éves támadó Székesfehérvárról érkezve csatlakozott a székelyföldi csapathoz az ausztriai edzőtáborban.
A sörárusítást és -fogyasztást is lehetővé tenné a romániai stadionokban az a törvénymódosító tervezet, mely a futballszurkolókra vonatkozó szabályokon változtatna.
Címét megvédve aranyérmet nyert a magyar férfi kardválogatott kedden a genovai vívó Európa-bajnokságon.
A keddi sorsolás alapján a Kolozsvári CFR ellen játszik a Paksi FC a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában.
George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíjat vasárnap Montréalban, míg a negyedikként záró Oscar Piastri, a McLaren ausztrál pilótája növelte az előnyét az összetett élén.
Ronaldinho és barátainak játékát csodálhatja meg élőben a kolozsvári közönség azon a sportfesztiválon, amelynek fénypontja az egykori világsztár futballisták bemutató mérkőzése a román válogatott volt jeles képviselői ellen.
szóljon hozzá!