Visszatért a Földre a Nemzetközi Űrállomásról pénteken három amerikai és egy orosz űrhajós, küldetésük a Boeing kapszulaprobléma és a Milton hurrikán miatt hosszabbodott meg.
Romániában folytat kísérleteket Elon Musk műholdas cége, a Starlink, hogy bebizonyítsák: egy, az 1990-es évekből származó globális szabály, amely technikailag korlátozza az új generációs, nem geostacionárius műholdakat, enyhíthető.
Sikeresen befejezte küldetését szerdán a nemzetközi szinten is egyedülállónak számító VIREO magyar műhold, amelynek célja a mesterséges intelligencia űrbeli használata volt.
Folyamatosan munkaerőt toboroz a Kolozs megyei Bágyonban működő repülőgép-alkatrészgyártó, hiszen a belga tulajdonú nagyvállalat erdélyi kirendeltsége 38 millió euróból új üzemet épít a meglévő mellett a magyar többségű aranyosszéki faluban.
A Brassóban született, az Amerikai Egyesült Államokban mikrobiológusként tevékenykedő Anca Şelariu múlt héten lépett ki több mint egy év után abból a texasi kapszulából, melyben a Mars életkörülményeit igyekeztek kitapasztalni.
A Nemzetközi Űrállomás űrhajósai 400 kilométeres magasságból, a Föld körüli pályáról filmezték le az aurora borealisnak is nevezett északi fényt.
A szakértői bizottság végleges döntése alapján Kapu Tibor lehet az az ember, akit Magyarország hosszú évtizedek után ismét a világűrbe küld, míg a tartalék űrhajós Cserényi Gyula lesz – jelentette be Szijjártó Péter.
Kína sikeresen felbocsátotta pénteken Csang'o nevű holdszondáját, amely a tervek szerint először nyer mintákat a Földet kísérő égitest túlsó, eddig nem kutatott, rejtett oldaláról.
Oroszország nem tervezi nukleáris fegyverek telepítését a világűrbe, ellentétben amerikai tisztségviselők állításával – jelentette ki Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter, amikor kedden fogadta őt Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Megszakadt a kapcsolat a NASA és a Voyager 2 űrszonda között egy téves utasítás miatt – idézte a BBC hírportálja kedden az amerikai űrkutatási hivatalt.
A tervezett időben és helyen, a Csendes-óceánban ért vissza a Földre a NASA Orion űrkapszulája, ezzel véget ért az amerikai űrhajózási hivatal új Hold-programjának első tesztrepülése.
Módosítani kellett hétfőn a Nemzetközi Űrállomás (ISS) pályáját, hogy elkerülhessék az ütközést űrszeméttel – közölte a Roszkoszmosz orosz űrkutatási hivatal.
A Román Űrügynökség (ROSA) tájékoztatja a lakosságot és a média képviselőit, hogy szeptember 26-án élőben közvetítik, és nyomon lehet követni egy aszteroida eltérítését egy nemzetközi űrmisszió során, amelyben Románia is részt vesz.
Az Energiatudományi Kutatóközpont (EK) dózismérőivel a fedélzetén, a NASA Artemis programjának első küldetésében indul Hold körüli útjára az Orion űrhajó – közölte az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat.
Shaun, a bárány is részt vesz a Holdat megkerülő, legénység nélküli NASA-űrmisszióban – közölte a népszerű animációs tévésorozatot gyártó brit Aardman stúdió.
Miközben növekszenek a feszültségek Kína, az Egyesült Államok és Tajvan között, egy kínai hordozórakéta nemrég titkos céllal pályára állított egy titkos, újra felhasználható űreszközt – írta hétfőn a Futura francia hírportál.
Románia év végéig kifizeti az Európai Űrügynökséggel (ESA) szemben felhalmozott tartozását – közölte pénteken a kutatásért, innovációért és digitalizációért felelős minisztérium.
Idén nyáron indulhat a Holdra a Peregrine űrszonda, amely a tudományos kutatóeszközök mellett egy különleges küldeményt is magával visz, a Puli Space Technologies fémből készült Téridő plakettjét, amelyen hat magyar tudós története olvasható.