Idén márciusban is negatív (-11 150 fő) volt a természetes szaporulat Romániában, amelyik nagyobb volt, mint a tavaly márciusi népességfogyás (-8982 fő) – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Románia hivatalos lakhely szerint nyilvántartott lakossága 2025. január elsején 21,739 millió fő volt, ami 0,5 százalékos csökkenést jelent az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Idén februárban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában: a népesség 10 559 fővel csökkent – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Idén januárban 10 845 fővel csökkent a népesség Romániában tavaly januárhoz képest, a halálozások száma 1,9-szerese volt az élveszületésekének – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Románia csaknem négyszer több lakost veszít 2100-ra, mint Magyarország – derül ki egy globális adatelemző becsléséből, mely ENSZ-jelentések alapján „vetítette” Európa térképére az öreg kontinensen az évszázad végére becsült demográfiai alakulásokat.
Romániában jelenleg a népességfogyás jelenti a legnagyobb kihívást – jelentette ki szombaton Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke és államfőjelöltje.
Idén augusztusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában: a népesség 6076 fővel csökkent, szemben a tavaly augusztusi 5556 fős csökkenéssel – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett adataiból.
Idén körülbelül tízezer lakos választhatja új otthonául Románia migrációs szempontból jelenleg legvonzóbbnak tartott erdélyi városát. A legnépszerűbb megyeszékhelyek rangsorában az első öt helyezett erdélyi-partiumi-bánsági település.
2024 júniusában is negatív volt a természetes szaporulat Romániában: a halálozások száma 1,7-szerese volt az élveszületésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
Románia a tíz leggyorsabban csökkenő népességű ország között van a világon – derül ki az Egyesült Államok Központi Hírszerző Ügynökségének (CIA) kimutatásából.
Tavaly 155 418-ra csökkent a születések száma Romániában, miután 2021-ben még 180 735 gyermek született; 25 887 újszülött a vártnál korábban jött világra – tájékoztatott hétfői közleményében a Koraszülöttek Szövetsége.
Tavaly decemberben is negatív volt a természetes szaporulat Romániában: 10 486 fővel csökkent a népességszám, és a halálozások száma majdnem kétszerese volt az élveszületésekének – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A romániai lakhellyel rendelkező személyek száma 21,873 millió fő volt 2023. július 1-jén, 0,3%-kal kevesebb, mint 2022. július 1-jén – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A 2021-es népszámlálás szerinti apadásunkat akkor érti meg az ember, ha bepillant az erdélyi nagyvárosoktól távolabbi falvak egyházi anyakönyvébe. Ilyenkor döbben rá, hogy mekkora negatív különbség van a születések és az elhalálozások száma között.
Románia állandó lakossága 2023. január 1-jén 19,051 millió fő volt, ami 9107 fővel több, mint 2022. január 1-jén. Első alkalommal történik meg, hogy az ország népességnövekedésének a bevándorlás a fő oka.
Továbbra is rengeteg román állampolgár érzi úgy, hogy Románia nem kínál megfelelő lehetőségeket a boldogulásra, ezért külföldön próbál szerencsét – derül ki a hivatalos kimutatásokból.
Családi napot tartottak az elmúlt hétvégén a Szilágy megyei Désházán. Három évtizeddel ezelőtt a magas népszaporulatáról elhíresült szilágysági magyar közösség napjainkra fogyatkozó pályára állt, a nyolcosztályos iskola fenntartása is gondot okoz.
A demográfiai elöregedés jelensége évről évre hangsúlyosabb Romániában, miközben az óvodás- és iskoláskorúak száma várhatóan továbbra is csökkeni fog – állapította meg a népesedési világnap alkalmából az Országos Statisztikai Intézet (INS).