A csapatmunka adta a lendületet a „legbölcsebb” nagyváradi diáklányoknak

Egymást inspirálva a legtöbbet hozták ki magukból a nagyváradi Mihai Eminescu Főgimnázium tanulói, akik első helyezést értek el a 14. Bölcs Diákok vetélkedő országos, múlt hétvégi döntőjén.

2024. január 14., vasárnap

Nem bírt a házigazda horvátokkal a magyar „ifiválogatott” a vízilabda Eb elődöntőjében

A bronzéremért játszhat a tavalyi világbajnokságot megnyerő csapathoz képest alaposan megfiatalított magyar férfi vízilabda-válogatott, miután vasárnap 11-8 arányú vereséget szenvedett a házigazda horvátoktól a zágrábi Európa-bajnokság elődöntőjében.

2023. július 29., szombat

Magyar „görögtűz” a fukuokai medencében: hihetetlenül izgalmas meccs után világbajnok a férfi vízilabda-válogatott

Drámai mérkőzésen, büntetőpárbajban 14-13-ra legyőzte a görögöket a magyar férfi vízilabda-válogatott a fukuokai világbajnokság döntőjében, így világbajnoki címet ünnepelhet.

2023. július 27., csütörtök

Fordulatos meccs után, spanyolveréssel döntős, és olimpiai kijutó a magyar férfi vízilabda-válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott 12-11-re legyőzte a címvédő spanyol csapatot, ezzel bejutott a fukuokai vizes világbajnokság döntőjébe, egyúttal kvótát szerzett a jövő évi, párizsi olimpiára.

2023. június 16., péntek

Nemzetek Ligája: Spanyolország lesz a horvátok döntős ellenfele

Másodikként a spanyol válogatott jutott a labdarúgó Nemzetek Ligája fináléjába, mivel csütörtökön a négyes döntő második elődöntőjében 2-1-re legyőzte az Európa-bajnoki címvédő olasz együttest.

2023. június 15., csütörtök

Modric vezérletével Horvátország jutott elsőként a Nemzetek Ligája döntőjébe

Elsőként a legutóbbi világbajnokságon bronzérmes horvát válogatott jutott a labdarúgó Nemzetek Ligája fináléjába, miután szerdán a négyes döntő első elődöntőjében hosszabbítás után 4-2-re legyőzte a házigazda holland csapatot.

2023. június 11., vasárnap

A Manchester City története során először elhódította a Bajnokok Ligája-trófeát

A Manchester City nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligája 2022/23-as kiírását, mivel szombaton az isztambuli fináléban 1-0-ra legyőzte az Internazionale együttesét.

2023. június 08., csütörtök

Angol győzelem a Konferencia-liga döntőjében, a West Ham United vihette haza a trófeát

A West Ham United nyerte a második alkalommal kiírt labdarúgó Konferencia-ligát, mivel szerdán a prágai döntőben 2-1-re legyőzte a Fiorentinát.

2023. június 04., vasárnap

Nem sikerült a „viperaszelídítés”, ezüstérmes lett a Fradi a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjében

Nem bírt a skandináv viperákkal a Ferencváros együttese a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjében: Elek Gábor csapata hiába játszott gyakorlatilag hazai pályán , 28-24-re kikapott a norvég Vipers Kristiansandtól.

Nem sikerült a „viperaszelídítés”,  ezüstérmes lett a Fradi a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjében
2023. június 03., szombat

Szoboszlai Détári nyomdokaiba lépett, győztes gólt lőtt a Német Kupa döntőjében

A góllal záró Szoboszlai Dominikkal, illetve Willi Orbánnal felálló RB Leipzig megvédte címét a labdarúgó Német Kupában azzal, hogy a szombati, berlini fináléban 2-0-ra legyőzte az Eintracht Frankfurtot.

Lesz magyar csapat a döntőben: a Fradi megnyerte az elődöntőjét a női kézilabda BL-ben

A Ferencváros 30-29-re legyőzte az Esbjerg csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének elődöntőjében, így bejutott a vasárnapi döntőbe.

2023. június 01., csütörtök

Nem jött össze Mourinhonak az újabb európai kupagyőzelem Budapesten, a Sevilla fiesztázhatott a Puskás Arénában

A Sevilla 1-1-es döntetlent követően 11-esekkel felülmúlta az AS Romát a labdarúgó Európa-liga szerdai döntőjében, melyet a Puskás Arénában rendeztek.

2017. május 13., szombat

Hamarosan eldől, ki nyeri a 62. Eurovíziós Dalfesztivált

Szombaton rendezik az ukrán fővárosban az 62. Eurovíziós Dalfesztivál döntőjét, amelyben 26 ország előadója lép színpadra, köztük nyolcadikként a magyar Pápai Joci Origo című dalával. Romániát Ilinca és Alex Florea képviseli.