A Nemzetközi Címertani Akadémia teljes jogú tagjává választották dr. Szekeres Attila István sepsiszentgyörgyi heraldikust, az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesület elnökét, aki 2017 óta levelező tagja volt az Akadémiának
Az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesület két, Vilnius első írásos említésének 700 éves évfordulója alkalmából szervezett nemzetközi konferencián is szerepelt Litvánia fővárosában.
Általános felhördülést váltott ki az erdélyi magyar közösségben és nem csak, hogy egy állatvédelemmel is foglalkozó, de egy nagyromániás által irányított szervezet kezdeményezésére a hatóságok kivizsgálást indítottak Székelyudvarhely címere ügyében.
A Hargita megyei Csíkszentmárton és a Szilágy megyei Kraszna címereit hivatalosította ülésén az RMDSZ javaslatára a kormány – hívta fel a figyelmet Cseke Attila fejlesztési miniszter.
Hivatalossá tette a kormány az RMDSZ javaslatára a Brassó megyei Apáca címerét, melyen a település névadóját jelképező könyv, az egykori vár és a húsvéti hagyományra utaló kakas található.
Immár nemcsak kérnek, hanem kapnak is új címereket a jelképhasználat terén „erősíteni” kívánó erdélyi önkormányzatok. Szekeres Attila István mezőmadarasi származású, nemzetközileg elismert erdélyi heraldikust arról kérdeztük, minek tudható be a címerek „reneszánsza”, hogyan lesz egy-egy kezdem&
A Genealógiai és Heraldikai Világszövetség tagjává vált az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesület – tájékoztatta hétfőn szerkesztőségünket Szekeres Attila István, a szervezet vezetője.
A székely jelképekről, Erdély szimbólumairól tartott többek között előadást Szekeres Attila István sepsiszentgyörgyi heraldikus a múlt héten Iaşi-ban, a 18. Országos Genealógiai és Heraldikai Kongresszuson.
Az egységet hivatott jelképezni Románia labdarúgó-válogatottjának új imázsa, de helyette megosztást eredményezett az új címer. Időközben ugyanis kiderült: azon túl, hogy nem tartja tiszteletben a legelemibb heraldikai szabályokat, még diszkriminatív is az erdélyi magyar, illetve szász kisebbségre nézve.