A politikust hivatali visszaélésben való bűnrészességgel és folytatólagosan elkövetetett hamis nyilatkozattétellel vádolják
Bíróság elé állította hétfőn a korrupcióellenes ügyészség (DNA) Cătălin Rădulescu volt parlamenti képviselőt. A politikust hivatali visszaélésben való bűnrészességgel és folytatólagosan elkövetetett hamis nyilatkozattétellel vádolják az 1989-es forradalom meghatározó harcosa címének megszerzésével kapcsolatban.
2021. december 20., 18:402021. december 20., 18:40
2021. december 20., 19:282021. december 20., 19:28
Ugyanebben az ügyben bíróság elé állították Adrian Sandát, a kommunista hatalom ellen küzdő személyek érdemeinek elismerésére létrehozott államtitkárság (SSPR) volt államtitkárát, az 1989-es forradalom meghatározó harcosa címet (és az ezzel járó igazolványt) odaítélő bizottság elnökét, illetve a testület két tagját, Denisa Corina Tănasét és Valentina Cristina Cechit, akiket hivatali visszaéléssel vádolnak – írja az Agerpres.
mert a politikus nem teljesítette a jogszabályban rögzített feltételeket, azaz nem egy olyan településen vett részt forradalmárként eseményekben, ahol 1989. december 22-ig embereket sebesítettek vagy öltek meg, illetve vettek őrizetbe a megmozdulásokat elfojtó karhatalmi erők.
A bizottság két hamis nyilatkozata alapján ítélte oda a címet Cătălin Rădulescunak. A politikus azt állította, hogy 1989. december 16-21. között részt vett a temesvári és bukaresti forradalmi eseményekben, holott az ügyészség birtokában lévő dokumentumok szerint csak a diktátor elmenekülése, 1989. december 22. után, Piteşti-en fejtett ki forradalmári tevékenységet.
A bűnvádi pert a bukaresti ítélőtábla tárgyalja.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!