Fotó: Koszticsák Szilárd/MTI
Rekordmértékben nőtt az elmúlt 24 órában az egy nap alatt regisztrált koronavírusos esetek száma Romániában, összlétszámuk meghaladta a 107 ezret. Ugyanakkor az ország területén eddig 4285 elhalálozást jegyeztek, 49-cel többet, mint egy nappal korábban – közölte szerdán a stratégiai kommunikációs törzs.
2020. szeptember 16., 13:132020. szeptember 16., 13:13
2020. szeptember 16., 13:252020. szeptember 16., 13:25
A hivatalos tájékoztatás szerint az elmúlt 24 óra alatt 1713 fertőzöttet diagnosztizáltak, összlétszámuk jelenleg 107 011. Ezt megelőzően kedden 1111-gyel, hétfőn 692-vel, vasárnap 1109-cel, szombaton 1311-gyel, pénteken 1391-gyel, csütörtökön 1380-nal, múlt szerdán 1271-gyel emelkedett az újonnan azonosított betegek száma Romániában.
A kommunikációs törzs szerdai tájékoztatójában nem tudott arról beszámolni, hogy eddig hány személyt nyilvánítottak gyógyultnak.
Eddig 2 136 544 koronavírustesztet végeztek és dolgoztak fel országszerte, 25 991-et az elmúlt 24 órában – 16 542-t az orvosi protokoll szerint, 9 449-et pedig kérésre.
Románia területén 11 164, koronavírussal fertőzött személy tartózkodik otthoni elkülönítésben, 5782 pedig intézményes karanténban. További 37 206 személy van lakhelyi, 8 pedig intézményes vesztegzár alatt.
A koronavírus-járvány terjedésének megelőzését, illetve legyőzését szolgáló törvény rendelkezései értelmében a rendőrök és a csendőrök 435 személyt büntettek meg összesen 59 601 lejre az elmúlt 24 órában.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
A közlekedés biztonsága érdekében sebességkorlátozásokat vezetnek be a következő napokban egyes vasúti pályaszakaszokon – közölte vasárnap a Román Vasúttársaság.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter vasárnap kijelentette, lemond a tisztségéről, ha nem készül el az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) új informatikai rendszere.
A kormány adóügyi intézkedései ellen tiltakoznak hétfőn a parlament épülete előtt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség, valamint az oktatási szakszervezetek tagjai.
Daniel David oktatási miniszter szerint „egyelőre idén nem változik semmi” a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját illetően, és valószínűleg jövőre, de talán két év múlva sem. A tárcavezető ugyanakkor kitart a megmérettetés megreformálása mellett.
Június 20-a és július 3-a között 50 akciót szervezett a rendőrség a kábítószer- és emberkereskedelemmel, informatikai csalással és pénzmosással gyanúsított bűnözői csoportok felszámolására – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség (IGPR).
Klaus Iohannis volt államfőt, Marcel Ciolacu volt miniszterelnököt és Nicolae Ciucă volt szenátusi elnököt figyelmeztették, hogy az országot a költségvetési csőd veszélye fenyegeti, ha nem hoznak hiánycsökkentő intézkedéseket.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!