Sportember. Iohannis bukaresti rezidenciáján is hódolhat a golf iránti szenvedélyének
Fotó: Google Maps
Klaus Iohannis elnöknek a bukaresti Primăverii (Tavasz) negyedben található Vila Lac 3 (Tóparti Villa 3) nevű hivatalos rezidenciáján is van egy háromlyukú minigolfpályája, nem csak a Fekete-tenger partján fekvő Neptun üdülőhelyen található nyári rezidenciáján.
2024. október 11., 13:202024. október 11., 13:20
Erről a G4Media hírportál számolt be a lap munkatársai által készített és hivatalos források által megerősített műholdas felvételek alapján. A képeken egyértelműen látszik legalább egy lyuk, de a G4Media forrásai megerősítették, hogy három van, mint Neptunban.
Az elnöki hivatal a cikk megjelenéséig nem válaszolt arra a kérdésre, hogy az Állami Protokollügynökség (RA-APPS) Klaus Iohannis elnök kérésére épített-e minigolfpályát, és hogy ez melyik évben történt.
Klaus Iohannis elnök hivatali idejének kezdetén néhány hónapig a Vila Lac 2-ben lakott, amíg Traian Băsescu korábbi elnök ki nem ürítette a Vila Lac 3 épületét.
A kormány 2015 júniusában úgy döntött, hogy miután Iohannis elnök a Vila Lac 3-ba költözött, a Vila Lac 2 elveszíti elnöki rezidencia státuszát, és a RA-APPS fogja használni különböző protokolláris tevékenységekhez. A két épület szomszédos egymással egy félszigeten, csak egy kis park választja el őket egymástól, és növényzet vesz körül őket. A G4Media forrásai szerint
Iohannis hivatali idejének lejárta után várhatóan egy olyan bukaresti villába költözik, ahol a protokollügynökség 9 millió eurót fektetett az ingatlan felújításába és átalakításába.
Mint arról beszámoltunk, Klaus Iohannis elnöknek van egy minigolfpályája a neptuni nyári rezidenciáján is. A G4Media által rögzített képek szerint háromlyukú golfpályát alakítottak ki a Nufărul-villa előtti tó körül, amelyet a kommunista időkben a Ceauşescu család számára építettek, és a forradalom után a román elnökök használtak.
Minigolfpályát alakítottak ki közpénzből a Fekete-tenger partján található Neptun üdülőhelyen álló állami protokollvilla kertjében Klaus Iohannis államfő számára, aki a sportág nagy kedvelője.
Klaus Iohannis elnök 2015. szeptember 8-án azt mondta a Turnul Sfatului című nagyszebeni portálnak, hogy
„Nem voltak és nincsenek extravagáns kéréseim, de igen, kértem a ház újrafestését, kértem a homlokzat javítását és festését. Igen, a SPP kérte, hogy fessék ki és erősítsék meg azt a részt, amely egyfajta óvóhelyként hazsbnálható. Igen, igaz, hogy a szakemberek kérték az épület megerősítését. A végén tájékoztattak arról, hogy ez megtörténik” – idézte az elnököt a Mediafax. „Általában nem szoktam extravagáns kéréseket megfogalmazni” – tette hozzá Iohannis.
A három villa, a Villa Lac 1, Villa Lac 2 és Villa Lac 3 1962-ben épült az akkori első számú vezető, Gheorghe Gheorghiu-Dej parancsára. A kommunista vezető egy ideig itt élt családjával, valamint Ion Gheorghe Maurer akkori miniszterelnökkel. Az épületeket Cezar Lăzărescu építész tervezte, akit a korabeli amerikai építészet inspirált.
– írja a realitatea.ro portál. Az elnöki rezidenciát 2005-ben bútorokkal és megfigyelőrendszerekkel szerelték fel.
Az 1045 négyzetméteres területen épült villa 107 négyzetméteres garázzsal, 680 négyzetméteres teniszpályával, 128 négyzetméteres pontonnal rendelkezik. Mind 2-es”, mind a 3-as számú villát a nekzeti kulturális örökséghez tartozó szobrokkal és festményekkel díszítették. Ezen túlmenően is van bennük közös: a belső terek anyagai, például az Indonéziából és Brazíliából származó egzotikus faanyagok, a Kínából és Indiából származó kő és márvány, a cordobai bőrrel kárpitozott bútorok és a nyitható mennyezetek.
Mint arról beszámoltunk, egy professzionális golfpálya 18 lyukas.
A másik kettő közül az egyik Bukarestben, a másik az Ilfov megyei Perișen várja a látogatókat.
Emellett három kilenclyukas pálya is van, ebből kettő Kolozsváron, a harmadik pedig a Prahova megyei Berazán.
A háromlyukas pályák ugyanakkor inkább csupán az egyéni kikapcsolódást szolgálják, nem a többversenyzős profi sportolást.
, Klaus Iohannis régóta lelkesen golfjátékos, maga is játszott az alsópiáni létesítményben.
Ott néhány éve egyenesen
„Örvendek, hogy ennyi olyan emberrel találkozhatok, akiknek szenvedélyük a golf, egy sport, amely egyáltalán nem a kivételezetteké, és amely nagyon jó alkalom arra, hogy az emberek a természetben legyenek, mozogjanak, főként ezekben a pandémiás időkben, amikor nehéz bizonyos sportok gyakorlása. A golf minden korosztály által űzhető, és arra biztatok mindenkit, hogy minél többen fedezzék fel ezt a szép sportot, amely sok elégtételt ad” – nyilatkozta az államfő 2021-ben a Fehér megyei Alsópiánon, amely többek között arról ismert, hogy
Miután az államfő mindenkinek ajánlotta a még az amerikai filmekben is többnyire csak a felső tízezer által gyakorolt sportot, a Hotnews.ro hírportál utánajárt, mennyibe is kerül ma Romániában golfozni.
Egy négyhavi bérlet ára 1800 és 2200 lej között mozog, lehet persze drágább is – mutat rá a cikk szerzője –, de ők átlagárakkal számoltak. A játékot el is kell sajátítani, egy tíz golfleckéből álló csomag 1600 lejről indul. Egy golfcipő ára 300 lej körül alakul, de akár 800 lejt is lehet költeni a különleges lábbelire. A nadrág ára is 200 lejtől indul, és a póló is minimum 150 lejes ráfordítást igényel. Egy golfütő szett ára nagyjából 3600 lej.
Egy 15 labdából álló szettért pedig 105 lejt kell lepengetni, a golfban jártas szakemberek szerint pedig egy kezdőnek legalább 200 labdára van szüksége, ami 1400 lejt jelent.
Még legalább 300 lejre kellenek ilyen-olyan kiegészítők.
Mindent összevetve, csaknem 11 ezer lejbe került a golfozás Romániában három éve – az infláció miatt ezek az árak ma már magasabbak is lehetnek.
Az alkotmánybíróság arra készül, hogy fejenként 180 ezer lejes juttatást biztosítson annak a három alkotmánybírónak, akinek most jár le a kilenc éves mandátuma. Értesült a<a href="https://www.g4media.ro/surse-curtea-constitutionala-pregateste-indemnizatii-de-cate-180-000-de-lei-pentru-cei-trei-judecatori-care-isi-termina-mandatul-desi-guvernul-a-interzis-astfel-de-plati-in-sistemul
2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására – jelentette ki Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán.
Az egész országban folytatták kedden a tiltakozó akciókat a közalkalmazottak, miután a kormány elfogadta a veszélyes körülmények miatt járó prémiumok csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
szóljon hozzá!