Sportember. Iohannis bukaresti rezidenciáján is hódolhat a golf iránti szenvedélyének
Fotó: Google Maps
Klaus Iohannis elnöknek a bukaresti Primăverii (Tavasz) negyedben található Vila Lac 3 (Tóparti Villa 3) nevű hivatalos rezidenciáján is van egy háromlyukú minigolfpályája, nem csak a Fekete-tenger partján fekvő Neptun üdülőhelyen található nyári rezidenciáján.
2024. október 11., 13:202024. október 11., 13:20
Erről a G4Media hírportál számolt be a lap munkatársai által készített és hivatalos források által megerősített műholdas felvételek alapján. A képeken egyértelműen látszik legalább egy lyuk, de a G4Media forrásai megerősítették, hogy három van, mint Neptunban.
Az elnöki hivatal a cikk megjelenéséig nem válaszolt arra a kérdésre, hogy az Állami Protokollügynökség (RA-APPS) Klaus Iohannis elnök kérésére épített-e minigolfpályát, és hogy ez melyik évben történt.
Klaus Iohannis elnök hivatali idejének kezdetén néhány hónapig a Vila Lac 2-ben lakott, amíg Traian Băsescu korábbi elnök ki nem ürítette a Vila Lac 3 épületét.
A kormány 2015 júniusában úgy döntött, hogy miután Iohannis elnök a Vila Lac 3-ba költözött, a Vila Lac 2 elveszíti elnöki rezidencia státuszát, és a RA-APPS fogja használni különböző protokolláris tevékenységekhez. A két épület szomszédos egymással egy félszigeten, csak egy kis park választja el őket egymástól, és növényzet vesz körül őket. A G4Media forrásai szerint
Iohannis hivatali idejének lejárta után várhatóan egy olyan bukaresti villába költözik, ahol a protokollügynökség 9 millió eurót fektetett az ingatlan felújításába és átalakításába.
Mint arról beszámoltunk, Klaus Iohannis elnöknek van egy minigolfpályája a neptuni nyári rezidenciáján is. A G4Media által rögzített képek szerint háromlyukú golfpályát alakítottak ki a Nufărul-villa előtti tó körül, amelyet a kommunista időkben a Ceauşescu család számára építettek, és a forradalom után a román elnökök használtak.
Minigolfpályát alakítottak ki közpénzből a Fekete-tenger partján található Neptun üdülőhelyen álló állami protokollvilla kertjében Klaus Iohannis államfő számára, aki a sportág nagy kedvelője.
Klaus Iohannis elnök 2015. szeptember 8-án azt mondta a Turnul Sfatului című nagyszebeni portálnak, hogy
„Nem voltak és nincsenek extravagáns kéréseim, de igen, kértem a ház újrafestését, kértem a homlokzat javítását és festését. Igen, a SPP kérte, hogy fessék ki és erősítsék meg azt a részt, amely egyfajta óvóhelyként hazsbnálható. Igen, igaz, hogy a szakemberek kérték az épület megerősítését. A végén tájékoztattak arról, hogy ez megtörténik” – idézte az elnököt a Mediafax. „Általában nem szoktam extravagáns kéréseket megfogalmazni” – tette hozzá Iohannis.
A három villa, a Villa Lac 1, Villa Lac 2 és Villa Lac 3 1962-ben épült az akkori első számú vezető, Gheorghe Gheorghiu-Dej parancsára. A kommunista vezető egy ideig itt élt családjával, valamint Ion Gheorghe Maurer akkori miniszterelnökkel. Az épületeket Cezar Lăzărescu építész tervezte, akit a korabeli amerikai építészet inspirált.
– írja a realitatea.ro portál. Az elnöki rezidenciát 2005-ben bútorokkal és megfigyelőrendszerekkel szerelték fel.
Az 1045 négyzetméteres területen épült villa 107 négyzetméteres garázzsal, 680 négyzetméteres teniszpályával, 128 négyzetméteres pontonnal rendelkezik. Mind 2-es”, mind a 3-as számú villát a nekzeti kulturális örökséghez tartozó szobrokkal és festményekkel díszítették. Ezen túlmenően is van bennük közös: a belső terek anyagai, például az Indonéziából és Brazíliából származó egzotikus faanyagok, a Kínából és Indiából származó kő és márvány, a cordobai bőrrel kárpitozott bútorok és a nyitható mennyezetek.
Mint arról beszámoltunk, egy professzionális golfpálya 18 lyukas.
A másik kettő közül az egyik Bukarestben, a másik az Ilfov megyei Perișen várja a látogatókat.
Emellett három kilenclyukas pálya is van, ebből kettő Kolozsváron, a harmadik pedig a Prahova megyei Berazán.
A háromlyukas pályák ugyanakkor inkább csupán az egyéni kikapcsolódást szolgálják, nem a többversenyzős profi sportolást.
, Klaus Iohannis régóta lelkesen golfjátékos, maga is játszott az alsópiáni létesítményben.
Ott néhány éve egyenesen
„Örvendek, hogy ennyi olyan emberrel találkozhatok, akiknek szenvedélyük a golf, egy sport, amely egyáltalán nem a kivételezetteké, és amely nagyon jó alkalom arra, hogy az emberek a természetben legyenek, mozogjanak, főként ezekben a pandémiás időkben, amikor nehéz bizonyos sportok gyakorlása. A golf minden korosztály által űzhető, és arra biztatok mindenkit, hogy minél többen fedezzék fel ezt a szép sportot, amely sok elégtételt ad” – nyilatkozta az államfő 2021-ben a Fehér megyei Alsópiánon, amely többek között arról ismert, hogy
Miután az államfő mindenkinek ajánlotta a még az amerikai filmekben is többnyire csak a felső tízezer által gyakorolt sportot, a Hotnews.ro hírportál utánajárt, mennyibe is kerül ma Romániában golfozni.
Egy négyhavi bérlet ára 1800 és 2200 lej között mozog, lehet persze drágább is – mutat rá a cikk szerzője –, de ők átlagárakkal számoltak. A játékot el is kell sajátítani, egy tíz golfleckéből álló csomag 1600 lejről indul. Egy golfcipő ára 300 lej körül alakul, de akár 800 lejt is lehet költeni a különleges lábbelire. A nadrág ára is 200 lejtől indul, és a póló is minimum 150 lejes ráfordítást igényel. Egy golfütő szett ára nagyjából 3600 lej.
Egy 15 labdából álló szettért pedig 105 lejt kell lepengetni, a golfban jártas szakemberek szerint pedig egy kezdőnek legalább 200 labdára van szüksége, ami 1400 lejt jelent.
Még legalább 300 lejre kellenek ilyen-olyan kiegészítők.
Mindent összevetve, csaknem 11 ezer lejbe került a golfozás Romániában három éve – az infláció miatt ezek az árak ma már magasabbak is lehetnek.
Folytatódik a médiaoktatás az iskolákban, miután az oktatási minisztérium együttműködési megállapodást írt alá a Független Újságírásért Központtal – jelentette be hétfőn a Facebook-oldalán Ligia Deca.
Első házként elfogadta hétfőn a szenátus azt a törvénytervezetet, amely szerint balesetokozás esetén harmadával nő a járművek tiltott átengedésének büntetési tétele; ha a baleset áldozatokat követel, szintén egyharmaddal nő a büntetési tétel.
Üdvözölte hétfőn Alexandru Rafila egészségügyi miniszter a gyógyszertári immunizációt.
Nicolae Ceauşescu nacionálkommunista diktátor jobb elnök volt, mint azok, akik az 1989-es forradalom után követték őt – véli George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és államfőjelöltje.
Marcel Ciolacu miniszterelnök, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke és a koalíciós partner Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetője, Nicolae Ciucă juthat be az elnökválasztás második fordulójába – derül ki egy friss felmérésből.
Hónapról hónapra nő a csomagolóanyag-visszaváltó automaták száma, a betétdíjas visszaváltási rendszer (SGR) két rekordot is elért – jelentette be hétfőn Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter.
A Prahova megyei hegyimentők arra kérik a turistákat, hogy ne merészkedjenek a Bucsecs-, Csukás- és Baj-hegység magaslati régióiba, mert ezeket jelenleg köd és hó borítja és erős szél fúj.
Hétfőtől kezdődően lezárják a forgalmat a Transzalpina magashegyi úton.
Idén októberben 4 706 791 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 28 077-tel kevesebbet, mint egy hónappal korábban. Az átlagnyugdíj 2735 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
Az elmúlt 24 órában 693 gépkocsivezetői jogosítványt vont be a rendőrség, 327-et gyorshajtás, 58-at alkohol, 13-at kábítószer befolyása alatt történő vezetés miatt – tájékoztatott vasárnap a Román Rendőrség.
szóljon hozzá!