Fotó: Facebook/Calin Popescu Tariceanu
Elutasítja Călin Popescu-Tăriceanu a korrupcióellenes ügyészek állítását, miszerint kormányfői mandátuma idején csúszópénzt fogadott volna el.
2021. január 11., 16:422021. január 11., 16:42
„Harminc éves tapasztalatom van, amiből kiindulva úgy gondolom, hogy semmi nem történik véletlenül. Hozzám egyetlen bani sem jutott el, nem is volt hogy eljutnia. A Microsoft-dosszié azokkal a licencekkel kapcsolatos, amelyeket a román államnak ki kellett fizetnie a Microsoftnak. Mandátumom ideje alatt, noha négy kormányhatározat is született, amelyek közül egyet az akkori legfőbb ügyész, Kövesi asszony láttamozott, csak annyi történt, hogy leltárba vették a Microsoft-szabadalmakat, de mandátumom alatt egyetlen banit sem fizettek a Microsoftnak. Következésképpen hozzám sem juthatott el pénz” – nyilatkozta Tăriceanu hétfőn az Antena 3 televíziócsatorna műsorában.
Călin Popescu-Tăriceanu úgy vélekedett: az ügyet a korrupcióellenes ügyészség (DNA) politikai megfontolásból nyitotta hosszú idővel ezelőtt, és
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) hétfőn felkérte a legfőbb ügyészséget, hogy az forduljon Klaus Iohannis államfőhöz a Călin Popescu Tăriceanu elleni bűnvádi kivizsgálás kérelmezése érdekében. A DNA gyanúja szerint Tăriceanu csúszópénzt fogadott el abban az időszakban, amikor miniszterelnöki tisztséget töltött be, írta az Agerpres.
A nyomozó hatóság szerint alapos a gyanú, hogy Tăriceanu 2007–2008-ban 800.000 dollár értékben kapott közvetett módon egy osztrák vállalattól anyagi javakat, tanácsadási szolgáltatások ellenértékeként.
Csúszópénzt fogadott el miniszterelnöki tisztségének betöltése idején Călin Popescu Tăriceanu az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) szerint, amely a bűnvádi eljárás beindításának jóvhagyása érdekében fordult Klaus Iohannis államfőhöz.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!