Fotó: Facebook/Calin Popescu Tariceanu
Călin Popescu-Tăriceanu, a Liberálisok és Demokraták Szövetségének (ALDE) elnöke úgy véli, orvosi szempontból nem indokolt a veszélyhelyzet meghosszabbítása, az intézkedés csak a kormány választási és üzleti érdekeit szolgálja.
2020. június 10., 13:502020. június 10., 13:50
„Amint az várható volt, Iohannis úr parancsot adott a kormányfőnek, hogy hosszabbítsa meg a veszélyhelyzetet! Azt hiszem, Iohannis úr nagyon szeret Istent játszani! A döntést semmiféle orvosi érv nem támasztja alá, csakis a kormány választási és üzleti érdekei. Egyértelmű, hogy még ki akarnak csavarni egy kis pénzt a közbeszerzés nélkül kötött szerződésekből, talán bizonyos nyomokat is el akarnak tüntetni, és néhány unokaöccsöt vagy a keresztgyerekek keresztgyerekeit zsíros állásokhoz juttatni. Hogy hihetnél a jóhiszeműségükben, amikor máig se árulták el, hány román állampolgárt teszteltek eddig, és hogy mi a magyarázata, hogy egyik nap csak 2500, míg másnap 10.000 tesztet végeznek el? Az igazság az, hogy fogalmuk sincs, mit tegyenek, inkább maradnak a tiltásoknál” – olvasható Tăriceanunak az Agerpres hírügynökség által idézett Facebook-bejegyzésében.
„Azt tanácsolom a kormány tagjainak, hogy ne is merjenek a parlament elé állni egy ekkora ostobasággal” – írta Tăriceanu a veszélyhelyzet meghosszabbítására vonatkozó államelnöki bejelentésre utalva.
Véleménye szerint a kormánynak vissza kell térnie eredeti feladatához, éspedig „az ország vezetéséhez, a gazdaság újraindításához, a munkahelyek létesítéséhez, a nyugdíjak és gyerekpénz törvény szerinti emeléséhez, az aszály következményeivel való küzdelemhez, az öntözőberendezések megújításához, és egy sor más, fontos dologhoz, amelyeket mind elhanyagolt azért, hogy választási előnyt sajtoljon ki a koronavírusból” – olvasható az ALDE vezetőjének bejegyzésében.
Klaus Iohannis államfő kedden úgy nyilatkozott: kevesebb korlátozással ugyan, de szükségesnek tartja a veszélyhelyzet meghosszabbítását. Ennek érdekében a parlament támogatását kérte az államelnök.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!