Fotó: Erdély Bálint Előd
Romániában a második legmagasabb a koronavírus-fertőzésnek tulajdonítható halálozási ráta európai uniós összevetésben, csak Csehországban súlyosabb a helyzet.
2020. október 21., 07:592020. október 21., 07:59
Az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) által kedden közzétett kockázatfelmérés szerint Romániában az elmúlt tizennégy napot vizsgálva 4,5 haláleset jutott 100 000 lakosra.
Csehországban eközben 7,1-es halálozási rátát regisztráltak.
A stockholmi székhelyű szervezet által közölt elemzés szerint a harmadik Spanyolország 3,8 halálesettel 100 000 lakosra, majd Magyarország és Belgium következik 3,7-tel, illetve 3,1-gyel.
A legnagyobb lakossággal rendelkező Németországban a halálozási ráta 0,3, a világjárvány első hullámában leginkább érintett Olaszországban pedig 1 halott jutott 100 000 lakosra az elmúlt 14 napban a járványok megfigyelésével foglalkozó európai hivatal kockázatfelmérése szerint.
Az Európai Unión belül lakosságarányosan Romániában a legmagasabb a koronavírus-fertőzésnek tulajdonítható elhalálozási ráta – derül ki az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) által szerdán nyilvánosságra hozott adatsorokból.
Daniel David oktatási miniszter kedden egy videóüzenetben felhívta a figyelmet arra, hogy a deficitcsökkentő intézkedéscsomag előírja az óraadó tanárok óradíjának csökkentését is.
Az elmúlt 24 órában a kánikula és a viharok nagyon sok munkát adtak a katasztrófavédelmi felügyelőség munkatársainak – számolt be kedden a belügyminisztérium.
Bírálta Sorin Gridneanu, a kormánykoalíció legnagyobb pártja, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke a kormány által felelősségvállalással beterjesztett gazdasági megszorító intézkedések egyes elemeit.
Kedden is kitart a kánikula szinte az egész országban – figyelmeztetnek a meteorológusok.
A romániai polgárok szűk többsége egyelőre elégedett Nicușor Dan nemrég hivatalba lépett államfő tevékenységével – derül ki egy közvélemény-kutatásból.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő intézkedések hatálybalépése után a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, nem csökken a fizetésük, és nem szűnnek meg az ösztöndíjak sem.
A kormány felelősséget vállalt hétfőn a bukaresti parlamentben a számos megszorítást tartalmazó deficitcsökkentő intézkedéscsomagért.
A megszorító intézkedések ellen tiltakoztak hétfőn a parlament melletti Izvor parkban a tanügyi és az egészségügyi alkalmazottak szakszervezetei.
A Declic Közösség hétfőn felszólította a kormányt, hogy a pártszubvenciók csökkentését építse be a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezetbe, amelyért hétfőn felelősséget vállal a parlamentben.
Nyílt levélben fordult a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) Nicușor Danhoz, miután az államfő nem írta alá 51 bíró nyugdíjazásáról vagy kinevezéséről szóló elnöki rendeletet.
szóljon hozzá!