Képünk illusztráció
Fotó: Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság
Az állategészségügyi és élelmiszer-biztonsági felügyelők több mint 2,2 millió lejre szabtak ki bírságot, és több mint 2200 kilogramm húst és húskészítményt foglaltak le a november 29. és december 22. között végzett ellenőrzések során.
2021. december 23., 18:382021. december 23., 18:38
Az állategészségügyi és élelmiszer-biztonsági hatóság (ANSVSA) csütörtökön kiadott közleménye értelmében a felügyelők országszerte 8455 ellenőrzést hajtottak végre, melyek nyomán 489 bírságot róttak ki összesen 2 millió 240 000 lej értékben, és 2515 kilogramm húst és húskészítményt foglaltak le. Egy esetben elrendelték a gazdasági egység tevékenységének a felfüggesztését. A lefoglalt termékeket mind meg fogják semmisíteni.
A felügyelők 120 vágóhídon, 1311 húsfeldolgozó és forgalmazó egységnél, 151 tejfeldolgozó vállalatnál, 128 halfeldolgozó üzemnél, 16 tojáscsomagoló központnál, 295 raktárban, 4158 vendéglátóipari egységben, 456 cukrászdában/kávézóban, 137 pékségben, 43 panziónál, 194 piacon és 284 gyümölcs- és zöldségtároló raktárban végeztek ellenőrzéseket az említett időszakban.
Különös figyelmet fordítottak az afrikai sertéspestis által érintett területekről származó sertések szállítására vonatkozó állategészségügyi korlátozások betartásának ellenőrzésére is – derül még ki a közleményből.
A felügyelők többek között a következő szabálytalanságokat állapították meg: nem regisztrált állategészségügyi és élelmiszer-biztonsági tevékenységek végzése; az élelmiszer-feldolgozó és -tároló helyiségek és a védőfelszerelések higiéniai és karbantartási feltételeinek be nem tartása; állatok forgalmazása az állategészségügyi jogszabályokban előírt dokumentumok nélkül; hiányosságok az élelmiszerek nyomon követhetőségének biztosításában; az élelmiszerek nem megfelelő csomagolása és címkézése; nem engedélyezett szállítóeszközök használata az élelmiszerek szállításához.
mutat még rá a hatóság, figyelmeztetve ugyanakkor, hogy az ellenőrző akciók országszerte folytatódnak 2022. január 7-éig – közölte az Agerpres.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!