Fotó: Facebook/Poliţia de Frontieră Română
Aktualizálta az Országos Vészhelyzeti Bizottság (CNSU) a járványügyi kockázatot jelentő, sárga zónás országok jegyzékét. A listán szereplő államokból – közöttük Magyarországról – Romániába érkezőknek 14 napra karanténba kell vonulniuk.
2021. március 06., 13:332021. március 06., 13:33
2021. március 06., 13:382021. március 06., 13:38
A járványügyi kockázatot jelentő listán 52 országot tüntettek fel, ami azt jelenti, hogy tíz állam a legutóbb közölt állapothoz képest lekerült a fokozottan fertőzöttnek tekintett országok közül. Magyarország továbbra is a sárga zónába tartozik: az elmúlt 14 nap során 100 ezer lakosonként 451,7 fertőzöttet számoltak az anyaországban. A bukaresti hatóságok immár koronavírustesztre és karanténra is kötelezik azokat a polgárokat, akik a ezekből az államokból érkeznek Romániába.
Ha a beutazó nem mutat fel koronavírustesztet, akkor 14 napos vesztegzárra köteles. Ezt letöltheti otthon vagy a bejelentett tartózkodási helyen. Az ezekkel a felnőttekkel érkező, 3 évesnél fiatalabb gyerekek nem tesztkötelesek, de ugyancsak karanténba kell vonulniuk. A határon felmutatott friss negatív PCR-teszt is csak akkor mentesít a karantén alól, ha az utas 72 órán belül elhagyja az országot.
A járványügyi kockázatot jelentő országok listáján a következők szerepelnek: Cseh Köztársaság, San Marino, Montenegró, Észtország, Seychelle-szigetek, Monaco, Turks-és Caicos-szigetek, Izrael, Bahrein, Szlovákia, Szerbia, Málta, Libanon, Szlovénia, Lettország, Albánia, Jordánia, Svédország, Saint Lucia, Andorra, Magyarország, Aruba, Egyesült Arab Emírségek, Franciaország, Luxemburg, Moldovai Köztársaság, Palesztina, Maldív-szigetek, Hollandia, Olaszország, Brazília, Antigua és Barbuda, Puerto Rico, Lengyelország, Kuvait, Barbados, Ausztria, Peru, Belgium, Észak-Macedónia, Amerikai Egyesült Államok, Koszovó, Uruguay, Chile, Spanyolország, Bulgária, Ciprus, Katar, Litvánia, Paraguay, Egyesült Királyság, Dél-Afrika.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
A közlekedés biztonsága érdekében sebességkorlátozásokat vezetnek be a következő napokban egyes vasúti pályaszakaszokon – közölte vasárnap a Román Vasúttársaság.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter vasárnap kijelentette, lemond a tisztségéről, ha nem készül el az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) új informatikai rendszere.
A kormány adóügyi intézkedései ellen tiltakoznak hétfőn a parlament épülete előtt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség, valamint az oktatási szakszervezetek tagjai.
Daniel David oktatási miniszter szerint „egyelőre idén nem változik semmi” a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját illetően, és valószínűleg jövőre, de talán két év múlva sem. A tárcavezető ugyanakkor kitart a megmérettetés megreformálása mellett.
Június 20-a és július 3-a között 50 akciót szervezett a rendőrség a kábítószer- és emberkereskedelemmel, informatikai csalással és pénzmosással gyanúsított bűnözői csoportok felszámolására – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség (IGPR).
Klaus Iohannis volt államfőt, Marcel Ciolacu volt miniszterelnököt és Nicolae Ciucă volt szenátusi elnököt figyelmeztették, hogy az országot a költségvetési csőd veszélye fenyegeti, ha nem hoznak hiánycsökkentő intézkedéseket.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!