Fotó: Jakab Mónika
Az idén 34 százalékkal nőtt 2019-hez képest a vakációs voucherekkel lefoglalt üdülések száma, azonban nagy számú utalványt még mindig nem használtak fel – derül ki a Travelminit.ro szállásfoglalási platform és a Sodexo által közösen készített felmérésből.
2021. július 23., 17:212021. július 23., 17:21
Miután tavaly a pandémia miatt a romániaiak kénytelenek voltak elhalasztani vagy lemondani nyaralásukat, jelenleg növekvő tendenciát mutat a foglalások, és ezzel együtt a turisták száma.
Tekintettel arra, hogy sűrűsödnek koronavírus-járvány negyedik hullámáról szóló hírek és a lakosságot elbátortalanítják a külföldi utazások egyik napról a másikra változó körülményei és feltételei vagy az RT-PCR tesztelés kötelezettsége, sokan választják a belföldi nyaralást. Ehhez az is hozzájárul, hogy a románok a munkáltatójuktól kapott üdülési utalványokkal fizethetnek a szállásért.
A tanulmány azonban arra is rámutat, hogy jelentős számú utalvány még felhasználatlan maradt. Emiatt a román turistákat arra biztatják, hogy ne hagyják kárba veszni ezt a lehetőséget, és még a voucherek érvényességi idejének lejárta előtt használják fel azokat belföldi üdülésekre.
Az utalványokat nem csupán a szállás, hanem más turisztikai szolgáltatások – étkeztetés, szállítás – kifizetésére is fel lehet használni – olvasható az Agerpres hírügynökség cikkében.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
Hétfő délutántól autópályán lehet eljutni Curtea de Argeștől a Fekete-tenger partján fekvő Konstanciáig – írta vasárnap a Facebook-oldalán a közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Mentők szállították kórházba vasárnap reggel a târgșori női börtönből az erős hasi fájdalmakra panaszkodó Elena Udreát – értesült az Agerpres.
szóljon hozzá!