Felelősség. Târziu szerint Simion ugyan nem bűnös, de felelős az AUR vártnál rosszabb választási szerepléséért
Fotó: Facebook/Alianța pentru Unirea Românilor Mureș
Nem erősítette meg Claudiu Târziu a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) európai parlamenti képviselője, hogy pártszakadás következhet be a közte és George Simion pártelnök között kirobbant ellentétek miatt, de kijelentette, az AUR kudarcaiért elsősorban Simion a felelős.
2025. január 08., 12:052025. január 08., 12:05
Târziu, aki egyben az AUR országos tanácsának elnökeként a párt második számú vezetője, kedd este kijelentette, hogy a tavalyi választások egyik eredménye sem kielégítő, ezért „nagyon szigorú és komoly” elemzésre és konkrét intézkedésekre van szükség.
„Nagyon nehéz kideríteni, honnan jönnek a szavazatok, ahogy azt is nehéz kideríteni, hogy miért nem jönnek a várt szavazatok. Sokkal nagyobb elvárásaink voltak, mint az eredmények. Elemzést fogunk végezni, hogy kiderítsük, miért nem jöttek azok a szavazatok” – mondta Claudiu Târziu kedden az Antena 3-nak arra a felvetésre, hogy kapott-e a párt átirányított szavazatokat a Szociáldemokrata Párttól.
„Nem vagyunk elégedettek a tavalyi választások egyik eredményével sem, mert a mi lehetőségeink sokkal nagyobbak. Miért kaptunk kevesebbet, mint amennyire úgy gondoltuk, hogy jogosultak vagyunk? Ezekre a kérdésekre egy nagyon szigorú és komoly elemzés után kell választ adnunk, majd konkrét intézkedéseket kell hoznunk, hogy hatékonyabbá tegyük politikai tevékenységünket” – szögezte le.
Arra a kérdésre, hogy George Simion hibáztatható-e az AUR tavalyi választási eredményéért, Târziu így válaszolt:
Mint arról beszámoltunk, a G4Media kedden arról írt, hogy az AUR a szakadás szélén áll, miután George Simion és Claudiu Târziu között jelentősen lehűlt a viszony.
Târziu, a párt második embere azt tervezi, hogy rendkívüli kongresszust hív össze, amely új erőviszonyokat teremtene a párt élén, mert Simion állítólag önkényesen vezeti az AUR-t.
Târziu ugyan azt mondta, hogy nem hívták össze a rendkívüli kongresszust, de nem zárta ki, hogy ez megtörténjen.
Szakadás jöhet a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetségben (AUR), mivel ellentétek feszülnek a párt felső vezetői között – értesült a G4Media portál.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Cáfolja az Országos Vízügyi Igazgatóság (ANAR) Victor Ponta független álalmfőjelölt állítását, hogy a 2014-es árvíz idején az ő utasítására nyitották meg a Vaskapu erőmű gátját, hogy a Duna vize Belgrád helyett romániai területeket árasszon el.
Múlt szombattól csütörtökig 12 esetben szólított fel az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) közösségimédia-platformokon megjelent illegális tartalmak eltávolítására.
Felhívást intézett csütörtökön Traian Băsescu volt államfő az államfőválasztáson induló balliberális jelöltekhez, Elena Lasconihoz, az USR elnökéhez és Nicușor Dan bukaresti főpolgármesterhez, hogy állapodjanak meg egyikük visszalépéséről.
Crin Antonescu, a Románia, előre választási szövetség elnökjelöltje csütörtökön megjelent a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS) székházában.
Felerősödik a szél a Bánságban, Moldvában, Olténiában és Munténiában, ugyanakkor az egész ország területén labilis légkör lesz jellemző – közölte csütörtök reggel az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Székelyudvarhely legnagyobb kereskedelmi beruházása vette kezdetét: a Laszlo-Constr Kft. megkezdte a Riverside Retail Park kivitelezését, amely több mint 13.000 négyzetméteren kínál majd modern üzleteket és szolgáltatásokat.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) üdvözli, hogy az Állandó Választási Hatóság (AEP) kivizsgálja, mire költötte pénzalapjait a párt január elseje és április 16-a között.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) felszólította a parlamentet, hogy menessze Germina Nagâțot, az ellenzéki Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselőjét a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanácsból (CNSAS).
Őrizetbe vette a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) a Maru becenéven ismert drogdílert, Tudor Dumát. A hatóságok azzal gyanúsítják, hogy ő adott el metadont annak a 20 éves fiatalembernek, aki kedden kábítószer-túladagolásban meghalt.
szóljon hozzá!