Fotó: Csató Andrea
Tárcaközi munkacsoport létrehozását rendelte el Cătălin Predoiu ügyvivő miniszterelnök az elárasztott parajdi sóbánya megmentése érdekében – közölte a kormány sajtóirodája.
2025. május 30., 21:182025. május 30., 21:18
A munkacsoportban a belügyminisztérium, a fejlesztési minisztérium, a gazdasági digitalizációs, vállalkozásfejlesztési és turisztikai minisztérium, a pénzügyminisztérium, valamint a környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti minisztérium államtitkárai vesznek részt.
„Azonnali közbelépésre van szükség. Elsősorban az emberek biztonságáról és a további károk megelőzéséről kell gondoskodnunk, ugyanakkor fontos, hogy pontos ismereteink legyenek a terepen előállt helyzetről, hogy mielőbb biztosítani tudjuk a helyreállításhoz szükséges erőforrásokat.
– idézte az ügyvivő miniszterelnök szavait a kormány sajtóirodája.
Mint arról beszámoltunk, az Országos Sóipari Társaság (Salrom) által működtetett parajdi sóbányába a hét elején tört be ismét a felette folyó Korond-patak vize, miután a heves esőzések nyomán lezúdult áradattal érkező hordalék elszakította a patak medrét védő geofóliát.
A másodpercenként 50 köbméteres áradat három nap alatt teljesen elöntötte a több mint száz méter mély bánya valamennyi részlegét, a légúti betegségek kezelésére és látogatók fogadására kialakított turisztikai szintet és a legújabb, Telegdy-bányát is, ahol 1991-ben kezdődött meg a sókitermelés.
Mint ismeretes, a parajdi sóbánya Székelyföld egyik leglátogatottabb turisztikai látványossága, amelyet évente százezrek keresnek fel, és amelytől nemcsak az itt dolgozó bányászok, hanem a településen és a környékén létrejött több száz vendéglátóhely üzemeltetőinek megélhetése is függ.
Antal Lóránt Hargita megyei RMDSZ-es szenátor csütörtök este a parajdiakkal találkozott egy nagygyűlés keretében. A politikus a Krónikának elmondta, hogy meg kell találni a tragédia felelőseit.
A kormány és a szakszervezetek párbeszéd útján fognak „mindenki számára elfogadható kompromisszumra” jutni, ám az alkalmazottak képviselőinek meg kell érteniük, hogy „ha nincs pénz, nincs pénz” – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Közzétették kedden a rendes tanári állásokra kiírt versenyvizsga eredményeit; a vizsgázók 43,52 százaléka ért el 7-es vagy annál nagyobb jegyet – jelentette be az oktatási minisztérium.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) hétfőn arról tájékoztatott, hogy jelenleg mindössze hét hivatalban lévő bíró és ügyész részesül az igazságügyi minisztérium által biztosított szolgálati lakásban.
Jobb volt az élet a kommunizmus idején – így vélekedik a romániai polgárok jhelentős többsége egy friss közvélemény-kutatás szerint.
A koalíció legnagyobb pártja, a Szociáldemokrata Párt (PSD) nem támogatja a helyi fejlesztésekről szóló Anghel Saligny programba foglalt beruházások nagy részének leállítását – jelentette ki kedden Sorin Grindeanu, a párt ügyvivő elnöke.
Kedd déltől éjszaka 3 óráig érvényes, Románia nagyjából felét érintő elsőfokú, vagyis sárga viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Az alkotmánybíróság kedden elutasította a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) keresetét, amellyel megtámadta a kormányzati felelősségvállalással elfogadtatott deficitcsökkentő csomagot – értesült az Agerpres hírügynökség.
Korrupció gyanúja miatt házkutatást tartott kedden reggel az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) igazgatója, Cristian Popescu Piedone otthonában, illetve ideiglenes szálláshelyén.
A romániai lakosság kétharmada szerint Nicolae Ceauşescu jó vezető volt – derül ki az INSCOP felméréséből, amelynek az eredményeit amúgy csak kedden teszik közzé.
Bírálta hétfőn Ilie Bolojan miniszterelnök bizonyos kórházak szerinte eredménytelen menedzsmentjét, az ,,aránytalan” bérköltségeket és a digitalizáció késését.
szóljon hozzá!