Fotó: RMDSZ
„Egyre több ország kerül az éghajlatváltozás frontvonalára, a klímakatasztrófa következményeit az élet valamennyi területén tapasztaljuk, éppen ezért az ambiciózus szakpolitikák útján azonnal kell cselekednünk. A klímaváltozás sebezhetővé tette az emberiséget, ezért az orosz agresszió árnyékában sem szabad feladnunk a klímaharcot, amely az egész bolygó ügye” – mutatott rá Tánczos Barna, az RMDSZ környezetvédelmi minisztere az elsivatagosodás és aszály elleni küzdelem világnapja alkalmából az Országos Meteorológiai Szolgálat által szervezett eseményen.
2022. június 17., 14:522022. június 17., 14:52
2022. június 17., 16:332022. június 17., 16:33
A szaktárcavezető rámutatott: „miközben a szomszédban valós háború dúl, és komoly kihívások elé állítja az emberiséget, amely gazdasági, energia- és élelmiszerválságot eredményez, a klímaváltozás is nagyban befolyásolja mindennapjainkat. Sajnos azt látjuk, hogy valóságos frontvonal húzódik a fenntartható fejlődést szorgalmazó és a természetet féktelenül kihasználó felek között. Tavaly októberben a Glasgowban elfogadott globális klímaegyezményben közösen mondtuk ki, hogy az erdők szerepe a legnagyobb a klímaváltozás elleni küzdelmünkben” – derül ki az RMDSZ közleményéből.
„Vissza kell állítanunk az ökológiai egyensúlyt az ország déli megyéiben is, ott, ahol az erdők mezőgazdasági területté alakításával ez felborult. Az országban 8 olyan megyénk van, amelyek területének kevesebb mint 10 százalékát borítja erdő.
– olvasható az RMDSZ honlapján.
Tánczos Barna emlékeztetett arra is, hogy az Európai Unióban döntés született arról, hogy
Ez az egyik példa a közös és konkrét fellépésre a klímaváltozás ellen.
„A klímaváltozás elleni konkrét intézkedéseket háttérbe szorította a február elején elkezdődött ukrajnai háború. A háború nemcsak felbecsülhetetlen anyagi- és emberáldozatokkal jár, hanem válságok egész sorozatát indítja el az élet minden területén. A háború megmutatta például, hogy elég két ország exportjának a korlátozása és máris globális élelmiszerválság van kialakulóban, megtapasztaltuk, mit jelent az infláció, az üzemanyag-krízis, láthatjuk tehát hova vezethet, ha nem lépünk fel időben az klímaváltozás ellen” – taglalta a miniszter.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
A közlekedés biztonsága érdekében sebességkorlátozásokat vezetnek be a következő napokban egyes vasúti pályaszakaszokon – közölte vasárnap a Román Vasúttársaság.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter vasárnap kijelentette, lemond a tisztségéről, ha nem készül el az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) új informatikai rendszere.
A kormány adóügyi intézkedései ellen tiltakoznak hétfőn a parlament épülete előtt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség, valamint az oktatási szakszervezetek tagjai.
Daniel David oktatási miniszter szerint „egyelőre idén nem változik semmi” a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját illetően, és valószínűleg jövőre, de talán két év múlva sem. A tárcavezető ugyanakkor kitart a megmérettetés megreformálása mellett.
Június 20-a és július 3-a között 50 akciót szervezett a rendőrség a kábítószer- és emberkereskedelemmel, informatikai csalással és pénzmosással gyanúsított bűnözői csoportok felszámolására – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség (IGPR).
Klaus Iohannis volt államfőt, Marcel Ciolacu volt miniszterelnököt és Nicolae Ciucă volt szenátusi elnököt figyelmeztették, hogy az országot a költségvetési csőd veszélye fenyegeti, ha nem hoznak hiánycsökkentő intézkedéseket.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!