Fotó: Facebook/George Simion
Ha Marcel Ciolacu miniszterelnök, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke elindul az államfői tisztségért, akkor ő maga is harca száll jelöltként – jelentette ki George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke.
2024. február 21., 13:302024. február 21., 13:30
A szélsőséges politikus kedden este az Aleph News-nak nyilatkozva beszélt terveiről.
– mondta Simion.
„Dan Puric, az AUR elnökjelöltje olyan ember, akivel sok közös értékünk van, és közel áll az AUR-hoz. Cristian Tudor Popescu (a román sajtó egyik legismertebb, elemzőként szerepeltetett „megmondóembere” – szerk. megj.) csak hazugságokkal és lejáratásokkal foglalkozik, de Dan Puric olyan ember, aki az AUR négy ideológiai pillérét vallja: nemzet, család, hit és szabadság. A politikai kontextus és az ellenjelöltek fényében kiértékeljük a jelölteket, különböző személyiségeket. Beleértve George Simiont is, ha a pártelnökök is indulnak” – mondta.
Mircea Geoană helyettes NATO-főtitkárra utalva, aki a közvélemény-kutatások szerint a legesélyesebb jelölt lenne, ha függetlenként elindulna, George Simion leszögezte: lehetetlen, hogy Mircea Geoanănak esélye legyen.
„Én inkább külügyminiszterként vagy nagykövetként, közképviseleti vagy pénzgyűjtő szerepben látnám Mircea Geoanăt. Úgy tűnik, jelentős összeget gyűjtött össze erre az esetleges kampányra” – jelentette ki.
„Anélkül, hogy bántani akarnám, Ciolacu ártalmasabb, mint Ciucă, aki olyan pozícióba került, amely nem neki való. Ciucă becsületes és őszinte embernek tűnik, de alkalmatlan a vezetésre” - hangoztatta.
Eközben Remus Pricopie volt oktatási miniszter, a Politikai és Közigazgatási Tanulmányok Főiskolájának (SNSPA) rektora felszólította a román állam hatóságait, hogy vessenek véget az AUR és George Simion finanszírozásának.
„A Moldovai Köztársaság miniszterelnöke világosan megmondta nekünk: az állami intézmények megállapították, hogy George Simion a Moldovai Köztársaság elleni destabilizációs törekvések része” – emlékeztetett.
„Azt hiszem, itt az ideje, hogy megnézzük, a román állam csúcsán lévő embereknek van-e ugyanilyen hite és bátorsága, hogy megvédjék az országot a moszkvai bűnöző rezsim által indított propagandisztikus és destabilizáló támadásokkal szemben” – tette hozzá a volt miniszter.
Megismétlem 2024. január 29-i felhívásomat, és – immár negyedszer – kérem a román parlamentet, hogy vizsgálja ki ezeket a nagyon súlyos tényeket, és akadályozza meg a közpénzekhez való hozzáférést minden olyan párt és politikus számára, akik elárulják a nemzeti érdekeket, hogy a Kreml bukaresti programját támogassák” – mondta Remus Pricopie.
Mint megírtuk,
Simion kedden erre reagálva elismerte, hogy valóban Moldova államiságának felszámolása és Románia általi bekebelezésének a célja: kijelentette, azt szeretné, hogy ne legyen moldovai kormány, elnök és parlament, az ország pedig legyen Románia része.
Csak azoknak a polgároknak a személygépkocsiját íratnák be forgalomba a hatóságok, akik maradéktalanul befizették az ingatlanadókat, rendezték a tilosban parkolásért kiszabott esetleges bírságot – tartalmazza az RMDSZ közigazgatási törvénytervezete.
Míg pár évtizede még rendkívülinek számítottak, ma már egyre gyakoribbak a szélsőséges időjárási jelenségek Romániában. Szakemberek szerint hozzá kell szoknunk az egyre forróbb nyarakhoz és a heves széllel járó viharokhoz egyaránt.
Románia olyan légvédelmi rendszereket vásárol Izraeltől, amelyek az ottani Vaskupola alapját képezik – erősítette meg Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
Nicușor Dan államfő is alkotmányossági óvást emelt a fasiszta, legionárius, rasszista és idegengyűlölő propaganda büntetését szigorító, a parlament által egy hónapja megszavazott törvénytervezet ellen csütörtökön.
Befogták a három közül az első medvebocsot, amelynek anyját kilőtték a múlt héten az olaszországi motoros megölése miatt – közölte Facebook-oldalán a bukaresti környezetvédelmi minisztérium.
Népszerűbb a brit uralkodó a romániaiak körében, mint az amerikai elnök – derül ki egy felmérésből.
A képviselőház és a szenátus csütörtöki együttes ülésén ismertette a kormány elleni bizalmatlansági indítványát a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR).
A fellebbezések elbírálása után 0,1 százalékponttal 83,2 százalékra nőtt a nyolcadikosok képességvizsgáján sikeresen teljesítők aránya – derül ki a csütörtökön közzétett végleges eredményekből.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium új közigazgatási reformcsomagot tervez, amely a decentralizáció elvét erősíti meg, egyszerűsíti az ezzel kapcsolatos eljárásokat, és több hatáskört biztosít az önkormányzatoknak.
Leplezetlen irredentizmust és Romániával szembeni hibrid nyomásgyakorlást vél felfedezni, és meghökkentő forgatókönyveket vázol Orbán Viktorral kapcsolatban egy amerikai agytröszt.
szóljon hozzá!