Fotó: Facebook/Sebastian Burduja
Sebastian Burduja kutatásért felelős miniszter veszi át ügyvivőként az oktatási minisztérium vezetését Sorin Cîmpeanu lemondása nyomán – jelentette be pénteken reggel Dan Cărbunaru kormányszóvivő.
2022. szeptember 30., 07:432022. szeptember 30., 07:43
Bejelentésére azt követően került sor, hogy a plágiummal megvádolt Sorin Cîmpeanu csütörtök este lemondott, Nicolae Ciucă miniszterelnök pedig el is fogadta lemondását. Amint arról beszámoltunk, Cîmpeanu közösségi oldalán jelentette be, hogy
A tárcavezetőt a plágiumok leleplezésére szakosodott Emilia Șercan újságíró vádolta meg hétfőn azzal, hogy a Bukaresti Mezőgazdasági és Állatorvosi Egyetem (USAMV-B) tanáraként 2006-ban és 2009-ben a saját nevén jelentetett meg egy olyan egyetemi jegyzetet, amelynek korábbi kiadásai más szerzők munkájaként jelentek meg.
Bejelentette lemondását csütörtök este Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter.
A Pressone.ro portálon publikált, alaposan dokumentált, tényfeltáró írás szerint a Talajjavítás és a termőföldek öntözése című munkafüzetet 2000-ben még négy szerző jegyezte. A harminc fejezet mindegyikénél külön is feltüntették a szerző nevét, és az akkor még adjunktus Cîmpeanu csak két fejezet szerzőjeként szerepelt. A 2006-ban kiadott szinte azonos változatban az egyetem már csak két szerző neve alatt adta ki a jegyzetet, amelyben az időközben egyetemi tanárrá előlépett Sorin Cîmpeanu már 15 fejezetet jegyzett, köztük 13 olyat, amelyet a korábbi változatban más szerzők szellemi termékeként publikáltak.
Sorin Cîmpeanu román oktatási miniszter szerint az ellene felhozott plágiumvádak „fő célja” az új tanügyi törvények „leállítása”.
Közzétette vasárnap a Facebook-oldalán az oktatási miniszter a 2000-ben megvédett disszertációját elemző bizottság jelentését, amely szerint a dolgozata teljességgel megfelelt a doktori értekezés formájára és tartalmára vonatkozó etikai szabályoknak.
Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke lenne az egyik külföldi politikus, akit Crin Antonescu, a bukaresti kormánykoalíció államfőjelöltje felhívná, ha Románia katasztrófa közeli helyzetbe kerülne.
Románia első helyen áll az Európai Unióban a korai iskolaelhagyás tekintetében – derült ki az Eurostat friss adataiból.
Helyt adott a törvényszék Udrea keresetének, amelyben börtönbüntetésének csökkentését kérte a külföldön őrizetben töltött időszak levonásával.
Robbanás történt kedd délután a román hadsereg Ilfov megyei tüzérségi laboratóriumában; a detonációban egy civil alkalmazott életét vesztette.
Az Európai Unió tagországaiban 1,3 százalékkal csökkent 2023-ban a közúti balesetben elhunytak száma – közölte az uniós statisztikai hivatal, az Eurostat kedden.
Év eleje óta 1,06 milliárd italcsomagolást váltottak vissza a fogyasztók Romániában a betétdíjas visszaváltási rendszeren (SGR) keresztül, a rendszert működtető RetuRo vállalat pedig 83 000 tonna csomagolást már átadott az újrahasznosító állomásoknak.
A Gheorghe Ionescu-Șișești agrártudományi és erdészeti akadémia (ASAS) kedden közölte, hogy elhunyt az intézmény elnöke, Valeriu Tabără volt mezőgazdasági miniszter.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) pénzügyi gondjai miatt a párt tagjai saját zsebből, a koalíciós partner Szociáldemokrata Párton (PSD) keresztül támogatják a közös államfőjelölt, Crin Antoinescu volt PNL-elnök kampányát – derül ki egy oknyomozó riportból.
Az ukrajnai háború kitörése óta először kaptak Sulina város lakói egyetlen éjszaka alatt három Ro-Alert figyelmeztetést a határközeli ukrán célpontok ellen indított orosz támadások miatt.
Hatvan napra bűnügyi felügyelet alá helyezték azt a 19 éves lányt, aki elvitt a bákói megyei kórház szülészeti osztályáról egy újszülöttet – közölte kedden Gabriel Dumitrache, a Bákó megyei rendőrség szóvivője.
szóljon hozzá!