Fotó: Facebook/Sorin Mihai Cimpeanu
Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter saját doktori dolgozatának felülvizsgálatát kéri a bukaresti Agrártudományi és Állatorvosi Egyetemtől. Igénylésébe azt is belefoglalta, hogy ezt követően a felsőoktatási intézmény küldje el disszertációját az Egyetemi Címeket és Okleveleket Tanúsító Országos Tanácsnak (CNATDCU) is ellenőrzésre.
2021. augusztus 16., 09:522021. augusztus 16., 09:52
A miniszter vasárnap úgy nyilatkozott, egy felelős döntéshozó csak az olyan döntések mellett tud hitelesen kiállni, amelyeket személyes példával alá tud támasztani, ezért kérte meg az egyetemet, amelynél 21 évvel ezelőtt megvédte doktori disszertációját, hogy ellenőrizze azt, és vesse össze 1988-ban elkezdett tudományos tevékenységével. Továbbá kéri, hogy
„Azért kezdeményeztem mindezt, mert a felelősség felvállalása olyan elv, amelytől nem lehet eltérni. Remélem, a felsőoktatásban tevékenykedő más vezetők, a szakterület kulcsfigurái, az akadémiai integritás előmozdítói is követik majd példámat” – idézte a tárcavezető nyilatkozatát az Agerpres.
Sorin Cîmpeanu ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy a CNATDCU egy korábbi igénylésére válaszolva mielőbb kidolgozza a plágium megelőzését célzó stratégiát. Hozzátette, az egyetemeket is felkérte, hogy fektessenek hangsúlyt erre, és idéntől elkezdik az akadémiai etika és integritás védelmére irányuló törekvések anyagi támogatását is.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!